با قابلیت‌های پنهان و جالب گوشی آیفونتان آشنا شوید
چگونه در مرورگر سافاری آیفون تمام تب‌ها را آنی ببندیم
اگر اهل وب‌گردی با تبلت و گوشی‌‌های همراه باشید، می‌دانید که فعال بودن هم‌زمان چند تب غیرضروری در مرورگر می‌تواند تا چه اندازه آزاردهنده باشد. دراین مقاله می‌بینید که با یک ترفند ساده چگونه می‌توانید تمام تب‌های مرورگر سافاری را ببندید.

در نسخه‌های پیشین سیستم‌عامل iOS، کاربران در حین استفاده از مرورگر سافاری (Safari) برای بستن تب‌های مختلف اجرا شده مجبور بودند آیکون «ضربدر» موجود در گوشه هریک از تب‌ها را لمس کنند یا با قرار دادن انگشت خود روی هر تب و کشیدن به طرفین آن را از فهرست تب‌های فعال خارج سازند. اپل در iOS 10 امکان بستن آنی تمام تب‌های مرورگر سافاری را فراهم کرده است. این ترفند به دو روش امکان‌پذیر است.

مطلب پیشنهادی

معرفی جالب‌ترین و مهم‌ترین ویژگی‌های جدید iOS 11

روش نخست:

• اپلیکیشن سافاری را اجرا کنید.
• انگشت خود را روی آیکون «تب‌ها» در منوی پایین صفحه قرار دهید و نگه دارید. این آیکون در سمت راست منوی مذکور قرار دارد و با نماد «دو مربع» نمایش داده شده است. 
• پس از چند لحظه منوی کشویی نمایان می‌شود که حاوی گزینه Close X Tabs است. با انتخاب این گزینه به‌طور آنی تمام تب‌های فعال در سافاری بسته می‌شوند.


روش دوم:
• اپلیکیشن سافاری را اجرا کنید.
• آیکون «تب‌ها» را لمس کنید. در این شرایط فهرست تمام تب‌های فعال در مرورگر نمایان می‌شوند.
• انگشت خود را روی گزینه Done قرار دهید و کمی نگه دارید. 
•  مانند حالت قبل، پس از چند لحظه منوی کشویی نمایان می‌شود که حاوی گزینه Close X Tabs است. با انتخاب این گزینه به‌طور آنی تمام تب‌های فعال در سافاری بسته می‌شوند.

برای مشاهده سایر ترفند‌های iOS اینجا کلیک کنید


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 222 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال