توسعه الگوریتم Rekognition
آمازون دقیقا سن شما را تخمین می‌زند!
آمازون دیگر شرکتی نیست که روزگاری آن‌را می‌شناختیم. امروزه آمازون به یکی از غول‌های بزرگ دنیای فناوری تبدیل شده است. شرکتی که سعی دارد از پیشرفته‌ترین فناوری‌ها در جهت بهبود کیفیت سرویس‌ها و محصولات خود استفاده کند. سرمایه‌گذاری عظیم روی راه‌حل‌های مبتنی بر هوش مصنوعی و الگوریتم‌های یادگیری ماشینی یکی از برنامه‌ریزی‌های بلندمدت این شرکت به شمار می‌رود.

جف بار پستی در وبلاگ رسمی آمازون منتشر کرده و اعلام داشته است: « Amazon Rekognition یکی از سرویس‌های هوش مصنوعی شاخص آمازون است. این سرویس ضمن آن‌که اشیا، صحنه‌ها و چهره مردم در تصاویر را تشخیص می‌دهد، این توانایی را دارد تا به جستجوی تصاویر پرداخته و آن‌ها را با یکدیگر مورد مقایسه قرار دهد. در پشت صحنه recognition به طور روزانه از مدل‌‌های مبتنی بر شبکه عمیق عصبی به منظور تحلیل میلیون‌ها تصویر استفاده می‌کند. این سرویس قادر است آرایه‌ای از ویژگی‌های بصری که در بخش‌های مختلف یک تصویر قرار دارند را مورد بررسی قرار دهد. اما اکنون موفق شدیم ویژگی جدیدی به این سامانه اضافه کنیم. این ویژگی جدید قادر است محدوده سن افراد را تخمین بزند. محدوده سنی که از سوی این ویژگی اعلام می‌شود با محدوده سنی یک فرد هم‌پوشانی دارد. به طور مثال، اگر فردی پنج سال سن دارد، ویژگی فوق سن این فرد را در بازه تقریبی 4 تا 6 سال اعلام می‌دارد.»

آمازون گفته است ویژگی فوق در راستای پلتفرم Rekognition در اختیار توسعه‌دهندگانی که از سرویس رایانش ابری AWS این شرکت استفاده می‌کنند قرار می‌گیرد. این ویژگی به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند توانمندی برنامه‌های خود را در حوزه‌هایی همچون، امنیت عمومی، آمارگیری‌های رسمی، جمع‌آوری تصاویر خاص در یک بازه زمانی و... ارتقا دهند. در همین ارتباط جف راس خود شخصا این ویژگی را مورد آزمایش قرار داده است که در ادامه با آن آشنا خواهیم شد. او الگوریتم فوق را به این شکل تشریح کرده است:

ابتدا اجازه دهید کار را با تصویری آغاز کنیم که من را در محدوده دو سالگی نشان می‌دهد.

عکس زیر در خانه مادربزرگ من در بهار 1966 گرفته شده است

من شش ساله بودم، Rekognition سن من را در بازه تقریبی 6 تا 13 سال تخمین زد

اولین عکس رسمی من در آمازون در سال 2003 و زمانی که 43 سال داشتم گرفته شده است

الگوریتم فوق سن من را در در یک بازه زمانی 17 ساله تشخیص داد، سن من درست در وسط این بازه زمانی قرار داشت.

عکس جدید من در سال 2015 و زمانی که 55 سال داشتم گرفته شده است. دومرتبه یک بازه زمانی مشخص ارائه شد که سن من در میان آن قرار داشت.

‌درست است که الگوریتم فوق به طور دقیق سن من را اعلام نکرد، اما نباید تخمین ارائه شده از سوی این الگوریتم را ضعیف توصیف کنید. این ویژگی از هم اکنون در اختیار کاربران قرار دارد و هر کاربری می‌تواند آن‌را مورد آزمایش قرار دهد.

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟