نگاهی کوتاه به سایت‌های خرید و فروش عکس
13/04/1394 - 17:17
چگونه از عکس‌های خود پول دربیاورید؟
می‌توانید از این سایت‌ها به منظور ایجاد درآمد به عنوان یک شغل ثابت و اصلی نیز استفاده کنید. اگر عکاسی را به صورت حرفه‌ای دنبال می‌کنید، می‌توانید عکس‌های خود را برای فروش در این سایت‌ها قرار دهید و درآمد خوبی داشته باشید.

1606683296_1_0.gif

اگر دوست دارید که درآمد جانبی کوچکی برای خود دست و پا کنید و از سوی دیگر، اگر با دنیای پر هیجان عکاسی نیز رابطه خوبی دارید، قصد داریم تا در این مقاله راه‌هایی را به شما معرفی کنیم تا با استفاده از آن‌ها بتوانید درآمد مختصری یا شاید زیادی داشته باشید. در این مقاله به سایت‌هایی اشاره خواهیم کرد که به شما این امکان را می‌دهند تا بتوانید از تصاویری که تهیه کرده‌اید، پول در بیاورید.

همچنین می‌توانید از این سایت‌ها به منظور ایجاد درآمد به عنوان یک شغل ثابت و اصلی نیز استفاده کنید. اگر عکاسی را به صورت حرفه‌ای دنبال می‌کنید، می‌توانید عکس‌های خود را برای فروش در این سایت‌ها قرار دهید و درآمد خوبی داشته باشید. از سوی دیگر اگر تنها برای سرگرمی و در اوقات فراغت خود اقدام به عکاسی می‌کنید، باز هم می‌توانید از این سایت‌ها استفاده کنید تا درآمدی جانبی و البته هر چند اندک برای خود دست و پا کنید. ما در این مقاله تنها به بخش کوچکی از این وب‌سایت‌ها اشاره می‌کنیم و شما می‌توانید با صرف زمانی اندک و انجام چند جستجوی ساده به سایت‌های بیشتری دست پیدا کنید.

500px Prime

ایده اصلی وب سایت 500px به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید تصاویر قدیمی یا جدید خود را با کیفیت بسیار بالا بخرید و بفروشید. خرید و فروش بین اعضای سایت انجام می‌شود و برای هر خرید و فروش سایت 30 درصد پورسانت برای خود حساب می‌کند. حتی می‌توانید پس از فروش عکس‌های خود مجوز آن‌ها را مدیریت کنید و مجوزهای اختصاصی خود را با کمک سایت ایجاد کنید.

SmugMug Pro

این سایت با پرداخت حق اشتراک ماهانه 12.50 دلار به شما ابزارهایی را برای فروش تصاویر خود ارایه می‌دهد و البته 15 درصد هم پورسانت در هر فروش برای خود نگه می‌داد.

DepositPhotos

شاید یکی از جالب‌ترین جنبه‌های DepositPhotos اپلیکیشن موبایل رایگان آن باشد که به شما این امکان را می‌دهد تا به سرعت عکس های خود را در آن بفروشید. تنها کافی است که عکس را با دوربین موبایل خود بگیرید و به ازای دریافت 44 درصد پورسانت (بسته به قیمت فروش عکس و مجوز آن) عکس‌های خود را بفروشید.

DeviantArt

اما در حالی که با وجود سایت‌های متعدد جای یک وب سایت حرفه‌ای خالی به نظر می‌رسد،  DeviantArt سعی کرده است با ارائه خدمات خاص فضای حرفه‌ای را برای فروش تصاویر کاربران فراهم کند. در این وب سایت می‌توانید دامنه گسترده‌ای از artworkها را پیدا کنید که البته شامل تصاویر گرفته شده توسط کاربران نیز می‌شود. برای عضویت در این سایت باید ماهانه 2.49 دلار بپردازید.

Redbubble

درست مثل DeviantArt وب سایت RedBubble بیشتر برای هنرمندان کاربرد دارد تا عکاسان حرفه‌ای یا غیرحرفه‌ای. اما همچنان می‌توانید از آن برای فروش نمونه چاپ شده تصاویر خود استفاده کنید. شروع کار با این سایت آسان است و البته رایگان. می‌توانید قیمت‌های خود را برای هر محصول روی سایت قرار دهید. می‌توانید از راهنمایی‌های زیادی که در سایت قرار داده شده است برای انجام بهتر کارها استفاده کنید.

Shutterstock et al

Scoopshot کمی با سایر سایت‌هایی که معرفی کرده‌ایم تفاوت دارد. به محض اینکه شما تصاویر خود را در سرور این سایت بارگذاری کنید و قیمت خود را در آن‌ها معین کنید، می‌توانید از قیمت‌های پیشنهادی کاربران نیز مطلع شوید.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟