گیتس بخشی از اموال خود را می‌بخشد!
 بیل گیتس 64 میلیون سهم خود در مایکروسافت را صرف امور خیریه کرد
ثروتمندترین فرد جهان بار دیگر بخشی از سهام خود در شرکت مایکروسافت را به امور خیریه اختصاص داد.

بیل گیتس یکی از بنیانگذاران مایکروسافت با داشتن 24 درصد از سهام این شرکت سازنده نرم‌افزار از سال 1996، سهام خود را به 3/1 درصد کاهش داد. گیتس در نشستی با کمیسیون ارز و اوراق بهادار اعلام کرد که 64 میلیون سهم از شرکت مایکروسافت به ارزش 4 میلیارد و 600 میلیون دلار را اهدا می‌کند. این کمک مالی بسیار بزرگی است، پیشتر گیتس در سال 1999، مبلغ 16 میلیارد دلار و در سال  2000  هم مبلغ  5 میلیارد و 100 میلیون دلار از سهام خود را به خیریه اعطا کرد.  

مطلب پیشنهادی

۱۳ داستان فوق‌العاده و باورنکردنی زندگی بیل گیتس + عکس و ویدیو
بیل گیتس؛ از بازداشت و حبس و شستشوی ظرف گرفته تا میلیاردر نیکوکار

در این نشست مشخص نشد که گیتس کمک مالی خود را به کجا اهدا خواهد کرد، اما احتمال می‌رود این مبلغ به صندوق بیل و ملیندا گیتس ( موسسه خیریه‌ای که توسط او و همسرش به منظور کمک‌های بشردوستانه تاسیس شده است) تعلق بگیرد.اگر گیتس همانند گذشته به بخشیدن سهام ادامه بدهد، به احتمال زیاد سهام او در شرکت مایکروسافت تا سال 2019 به صفر می‌رسد. مدیر عامل پیشین مایکروسافت، استیو بالمر نیز بزرگترین سهامدار مایکروسافت بعد از گیتس و مدیر عامل فعلی این شرکت ساتیا نادلا است. در حالی که کمک‌های مالی گیس مقدار قابل توجهی هستند، با این حال او همچنان ثروتمندترین فرد جهان است. به گزارش بلومبرگ دارایی گیتس در حال حاضر 86 میلیارد و 100 میلیون دلار می‌باشد که این مقدار پیشتر به 90 میلیارد دلار می‌رسد. با این حال، جف بزوس- موسس آمازون- به گیتس نزدیک شده است. این میلیاردر ماه گذشته کمی از گیتس پیشی گرفت تا ثروتمندترین فرد جهان باشد، البته قبل از آن که قیمت سهام آمازون کاهش پیدا کند و او مجدداً در رتبه پایین‌تر بیل گیتس قرار بگیرد.    


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟

ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

اشتراک ماهنامه شبکه

اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

دیدگاه‌ها

تصویر رامین
رامین (تایید نشده)

آدمی را آدمیت لازم است...