صنعت بازی به دنبال BCI
بازار رابط مغز و کامپیوتر رشد خیره‌کننده‌ای خواهد داشت
اگر به خاطر داشته باشید، چند روز قبل به شما گفتیم، فیسبوک نیز به جمع شرکت‌هایی پیوست که به دنبال دستیابی به فناوری رابط مغز و کامپیوتر هستند. اما گزارشی که از سوی Reportbuyer منتشر شده نشان می‌دهد که این فناوری در هفت سال آینده رشد خیره‌کننده‌ای خواهد داشت. به طوری که بی‌سابقه‌ترین رشد را در طول این سال‌ها تجربه خواهد کرد.

shabake-mag.jpg

اتخاذ یک استراتژی روشن اولین گام در مسیر موفقیت است، زمانی که خریداران محصولات خود را به درستی شناخته باشید، با خیال راحت می‌توانید محصول خود را طراحی کنید.

اگر به فناوری رابط مغز و کامپیوتر و پیشرفت‌هایی که در طول این سال‌‌ها در این حوزه رخ داده نگاهی داشته باشیم مشاهده می‌کنیم این فناوری در درمان اختلالات مغزی و همچنین ارائه تجهیزات سرگرم‌کننده خیلی خوب ظاهر شده است. تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده باعث شده است تا بسیاری از شرکت‌ها و صنایع به دنبال به کارگیری این فناوری در حوزه کاری خود باشند. سرمایه‌گذاری‌های کلان بخش دولتی و خصوصی این فرصت را به وجود آورده است تا در هفت سال آینده شاهد پیشرفت خیره‌کننده بازار این فناوری باشیم. reportbuyer در گزارشی که در این ارتباط منتشر کرده پیش‌بینی کرده است رابط مغز و کامپیوتر در خلال سال‌های 2016 تا 2022 بازار روبه رشدی را تجربه خواهد کرد. با این وجود فناوری فوق هنوز هم با یکسری چالش‌های خاص خود روبرو است. عدم وجود نیروی حرفه‌ای متخصص، مشکلات امنیتی و همچنین یکسری ملاحظات اخلاقی باعث شده‌اند تا این فناوری در طول سال‌های گذشته آن‌گونه که باید و شاید پیشرفت نکند. اما این‌گونه به نظر می‌رسد که اوضاع به آرامی در حال تغییر است. اکنون شرکت‌های تولیدکننده بازی‌های کامپیوتری علاقه خود را به رابط مغز و کامپیوتر نشان داده‌اند. این علاقه‌مندی یک محرکه کاملا تاثیرگذار است. به همین دلیل است که reportbuyer پیش‌بینی کرده است این فناوری در چند سال آینده رشد سریعی خواهد داشت.

مطلب پیشنهادی

فیسبوک در خفا به دنبال طراحی رابط مغز و کامپیوتر است

انعطاف‌پذیر شدن مدارات الکترونیکی، کوچک شدن تجهیزات الکترونیکی و امکان قرار دادن آن‌ها روی یک تراشه این فرصت را به وجود آورده است تا شاهد شتاب روزافزون این فناوری باشیم. این پیشرفت‌ها کمک می‌کنند تا رابط‌های مغز و کامپیوتر به شکلی کوچک‌تر، سبک‌تر و مقرون به صرفه‌تر تولید شوند. کارشناسان ابزار امیدواری کرده‌اند که در چند سال آینده ما می‌توانیم فناوری مربوط به حس‌گرهای فشار خون که روی رگ‌ها قرار می‌گیرند و الکترودهایی که روی مغز قرار می‌گیرند را از طریق این فناوری توسعه دهیم. Reportbuyer در گزارش خود فناوری رابط مغز و کامپیوتر را در دو گروه تهاجمی و غیرتهاجمی طبقه‌بندی کرده و ارزیابی کرده است. در این گزارش موسسه فوق به تفصیل وضعیت این فناوری را در امریکای شمالی، اروپا و آسیا مورد بررسی قرار داده است. در این گزارش به نام شرکت‌هایی همچون Nihon Koden Corporation ،Mind Solutions ،Advanced Brain Monitoring ،Openbci ،Cortech Solutions، Neurosky ،Emotiv ،Guger Technologies OEG به عنوان بازیگران اصلی این فناوری اشاره شده است. 

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟