در یک نظرسنجی فناورانه
بیل گیتس رییس‌جمهور امریکا شد!
سایت Fidelum Partners از 9 تا 17 سپتامبر نظرسنجی جالبی را انجام داده و از مخاطبان شرکت‌کننده در این مطالعه سوال کرد از میان 18 چهره بسیار شناخته شده در حوزه سیاست و همچنین افراد مشهور جامعه اگر قرار بود به یکی از این افراد برای کاندیداتوری ریاست جمهوری 2016 ایالات متحده رای دهند، گزینه احتمالی آن‌ها چه کسی می‌توانست باشد؟

1606683296_1_0.gif

جدیدترین مطالعه انجام گرفته از سوی موسسه Fidelum Partners نشان می‌دهد، اکثر آمریکایی‌ها بیل گیتس را تحسین کرده و به او احترام می‌گذارند. به طوری که اگر او خود را برای انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا می‌کرد، بیشتر مردم به او رای می‌دادند.

مطلب پیشنهادی

۱۰ رمز موفقیت کارآفرینان از زبان ثروتمندترین مرد دنیا

در این مطالعه تحقیقاتی Fidelum Partners از 1012 نفر از بزرگسالانی که به کلینتون، ترامپ و دیگر افراد سرشناس که شایستگی احراز چنین سمتی را دارند، در ارتباط با دو صفت مردم‌آمیزی (warmth معاشرت بسیار با مردم) و صلاحیت (competence) این افراد سوال کرده است.

این صفات از سوی سوزان فیسک، روانشناس اجتماعی دانشگاه پریسنتون و روانشناسان دیگری پیشنهاد شده است. سوزان فیسک بر این باور است که این صفات نسبت به صفات دیگر ارجحیت داشته و به نوعی بر صفات دیگر برتری دارند. وجود این چنین صفاتی برای ما پسندیده بودن و وفاداری را به همراه می‌آورند و در نقطه مقابل صفاتی همچون تحقیر و طرد شدن به معنای بی کفایتی و منزوی بودن است.

بیل گیتس در ارتباط با صلاحیت و شایستگی بالاترین امتیاز ممکن را به دست آورد و در ارتباط با گرم بودن یا همان معاشرت بسیار با مردم بعد از الن دی‌جنرس در مکان دوم قرار گرفت. به طوری که در ارتباط با این صفات هر دو در جایگاه مشابهی قرار گرفتند. کلینتون و ترامپ در مقایسه با این افراد پایین‌ترین امتیاز را کسب کردند. در این مطالعه از مردم سوال شد، اگر گزینه‌های احتمالی دیگری پیش روی آن‌ها قرار داده می‌شد، آن‌ها به چه کسی رای می‌دادند؟ 28 درصد اعلام داشته‌اند قطعا به بیل گیتس رای می‌دادند، ترامپ نیز در جایگاه مشابهی با بیل گیتس قرار گرفت. اما کلینتون با 33 درصد بالاتر از این دو نفر قرار گرفت و باراک اوباما با 42 درصد (اگر می‌توانست یکبار دیگر خود را کاندیدای ریاست جمهوری کند) در مکان اول این مطالعه قرار گرفت.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟