ابزار ARC Welder گوگل ویژه توسعه‌دهندگان اپلیکیشن
چگونه اپلیکیشن‎های اندروید را در مرورگر گوگل کروم اجرا کنیم
آیا می‎دانستید که می‎توانید در گوگل کروم اپلیکیشن‎های اندروید را اجرا كنيد؟ در سال 2015 گوگل ابزاری به نام ARC Welder را منتشر کرد که به گونه‎ای طراحی شده بود تا به توسعه‌دهندگان اجازه دهد اپلیکیشن‎های خود را در مرورگر کروم آزمايش کرده و آن را برای انتقال به سیستم‌عامل کروم آماده کنند. هدف اصلی ARC Welder این است که کار ساخت اپلیکیشن برای سیستم‌عامل کروم را برای توسعه‌دهندگان راحت‎تر کند، اما می‎توان از این قابلیت برای اجرای اپلیکیشن‎های اندروید در محیط مرورگر نیز استفاده کرد.

1606683296_1_0.gif

اجرای اپلیکیشن‎های اندروید با استفاده از ابزار ARC Welder بسیار ساده است و ما در ادامه این مقاله نحوه انجام آن را به شما نشان خواهیم داد. البته لازم به ذکر است که بعضی از اپلیکیشن‎های اندروید به درستی در کروم اجرا نمی‎شوند و خود شما با تجربه خواهید فهمید که آیا اپلیکیشن مورد نظر شما با این روش به درستی کار خواهد کرد یا خیر.

ARC Welder را نصب کنید

آسان‎ترین بخش انجام کل این فرآيند نصب ARC Welder است. تنها کافی است به صفحه مربوط به ARC Welder در وب استور کروم مراجعه کرده و آن را دانلود و نصب کنید. بعد از اتمام فرآيند کوتاه نصب، شما قادر خواهید بود از طریق صفحه اپلیکیشن‎های کروم ARC Welder را اجرا کنید.

اگر شما از دستگاهی استفاده می‎کنید که می‎تواند کروم و اپلیکیشن‎های کروم را اجرا کند، از ARC Welder نیز می‎توانید استفاده کنید. این به این معنا است که تمام سیستم‌عامل‎های دسکتاپ مثل ویندوز 10، macOS، سیستم‌عامل کروم و لینوکس از این ابزار پشتیبانی می‎کنند. آزمايشات انجام شده نشان می‎دهد ARC Welder تقريبا در تمام سیستم‌عامل‎ها به خوبی اجرا می‎شود و شما برای اجرای آن دیگر لازم نیست بین سیستم‌عامل‎های مختلف در حرکت باشید. ARC Welder در اصل برای سیستم‌عامل کروم طراحی شده و در زمان اجرا در سیستم‌عامل‎های دیگر یک هشدار «امکان وجود باگ در یک پلتفرم خاص» را نمایش می‎دهد.

فایل‎های APK اندروید را پیدا کنید

ARC Welder  به گونه‎ای طراحی شده تا فایل‎های APK اندروید را باز کند، بنابراین شما باید فایل APK که قصد اجرا کردن آن را دارید، پیدا کرده و دانلود كنيد. شما با استفاده از یک منبع دانلود ثالث می‎توانید فایل‎های APK موجود در پلی‌استور گوگل را دانلود كنيد.

برای دانلود APK موردنظر خود می‎توانید از منبع APKMirror استفاده کنید. این سایت با رابط بصری زیبای خود علاوه بر امکان جستجوی APK مورد نظر شما امکان دانلود نسخه‎های قدیمی‎تر اپلیکیشن مورد نیاز شما را نیز فراهم می‎کند. AndroidAPKsFree نیز یکی دیگر از منابع قابل قبول برای پیدا کردن اپلیکیشن مورد نظر شما است. این وب‎سایت‎ها تنها اپلیکیشن‎های رایگان را در اختیار شما قرار می‎دهند، زیرا دانلود و استفاده از اپلیکیشن‎های غیررایگان باید با مجوز توسعه‌دهنده آن انجام شود.

اپلیکیشن مورد نظر را در ARC Welder اجرا کنید

وقتی فایل APK شما آماده شد، تنها کافی است ARC Welder را در کروم اجرا کرده و یک دایرکتوری انتخاب کنید تا ARC Welder بتواند فایل‎های موقت خود را در آن بنويسد. بعد از انجام این کار، روی دکمه Add your APK کلیک کنید تا بعد از انتخاب فایل اپلیکیشن به صفحه مربوط به تنظیمات وارد شوید. خود گوگل می‎گوید برای به دست آوردن بهترین نتیجه بهتر است از تنظیمات پیش‌فرض استفاده کنید. برای اجرای اپلیکیشن روی test کلیک کنید.

ARC Welder هر بار می‎تواند تنها یک اپلیکیشن را اجرا کند. اگر می‎خواهید یک اپلیکیشن دیگر را باز کنید، باید اپلیکیشن مورد استفاده فعلی را ببندید. برای اجرا کردن یک APK جدید نیز باید ابتدا APK قدیمی‎ را حذف کرده و اپلیکیشن جدید را در ARC Welder اجرا کنید.

طی آزمایش‌های انجام شده با ARC Welder روی مرورگر کروم 56 در ویندوز 10 مشخص شد که اپلیکیشن‎های معروفی مانند Gmail ،Maps ،Facebook و Microsoft Word به درستی کار نمی‎کنند. اما برخی دیگر از اپلیکیشن‎ها مثل Twitter ،Plex و AccuWeather اجرا شده و به خوبی کار می‎کردند. از آنجا که ARC Welder برای پردازش سه بعدی طراحی نشده است، نباید انتظار داشت که بتواند خیلی از بازی‎ها را اجرا کند. بازی‎های قدیمی‎ مثل Temple اجرا می‎شوند اما تنها با 3 فریم در ثانیه که به هیچ وجه قابل استفاده نیست.

هدف از طراحی ابزار ARC Welder امکان آزمايش اپلیکیشن‎های طراحی شده توسط توسعه‌دهندگان قبل از انتقال آن به سیستم‌عامل کروم بوده است. به همین دلیل است که نباید از آن انتظار داشت تا بتواند اپلیکیشن‎های پیچیده مثل بازی را اجرا کند. 

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟