ترفندهای کیبوردی برای ویندوز ۱۰
با این ۶ کلید میان‌بر در ویندوز ۱۰ سریع‌تر کار کنید
آیا می‌‌دانستید در ویندوز 10 هم مانند سیستم‌عامل‌های قبلی مایکروسافت تعداد زیادی میان‌برهای صفحه کلید برای استفاده کاربران در دسترس است؟

مسلما با کمی جستجو در اینترنت میان‌برهای زیادی پیدا می‌کنید اما در اینجا قصد داریم شما را با شش میان‌بر اصلی که باعث می‌شوند خیلی سریع‌تر و هوشمندانه‌تر در ویندوز ۱۰ کار کنید؛ آشنا کنیم:

مطلب پیشنهادی

ده ویژگی جدید رابط کاربری ویندوز 10

همه پنجره‌های باز را با کلید ترکیبی Windows + M کوچک کنید:

برای ساده کردن مالتی تسکینگ؛ اندازه یکی از پنجره‌ها را دقیقا روی نصف اندازه صفحه تنظیم کنید تا پنجره دیگر بدون دخالت شما نیمه دیگر صفحه را اشغال کرده و به‌طور خودکار تنظیم شود. برای این کار کافی است کلید ویندوز را با یکی از کلیدهای فلش راست یا چپ بگیرید.

ولی اگر نیاز داشتید پنجره دیگری در کنار این دو پنجره قرار بگیرد تکلیف چیست؟ کلید ویندوز را با کلید فلش رو به بالا بگیرید.

با ترکیب کلیدهای ویندوز به همراه شیفت و C؛ کورتانا را در مود گوش دادن یعنی فرامین صوتی باز می‌کند.

کلید ویندوز را به همراه "I" بگیرید تا پنجره Settings باز شود.

اولین آیتمی که روی تسکبار پین کرده‌اید را با گرفتن کلیدهای ویندوز و T باز کنید. بعد از آن؛ برای حرکت بین سایر برنامه‌های پین شده از کلیدهای فلش راست یا چپ استفاده کنید.

برای دیدن نوتیفیکیشن‌های دریافتی؛ با ترکیب کلیدهای ویندوز و A؛ "اکشن سنتر" (Action Center) را باز کنید.

اگر دوست دارید با میان‌برهای بیشتری آشنا شوید سری به این آدرس بزنید.

 


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 222 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال