با قدرت ناشناخته جی‌میل آشنا شوید
13 افزونه شگفت‌انگیز کروم برای مدیریت جی‌میل (لینک دانلود)
کروم همانند فایرفاکس با مجموعه غنی از افزونه‌ها اشباع شده است. افزونه‌‌های کاربردی ویژه جی‌میل کم نیستند. هر یک از این افزونه‌ها بخش‌های مختلفی از سرویس جی‌میل را نشانه‌ رفته‌اند، بعضی از آن‌ها اقدام به ویرایش تنظیم خاصی می‌کنند در حالی‌که بعضی از آن‌ها ویژگی‌های جدیدی را به آن اضافه می‌کنند. اما همواره تأکید بر افزونه‌هایی است که رایگان بوده و به سایت یا برنامه کاربردی خاصی وابسته نباشد. در این مقاله قصد داریم این سرویس‌ها را به شما معرفی کنیم

1606683296_1_0.gif

                     مطلب پیشنهادی: مرورگر کروم سریع‌تر است یا مایکروسافت ایج؟

Actions for Gmail

آرشیو، حذف، برچسب زنی به عنوان اسپم و خواندن ایمیل‌‌ها تنها با یک کلیک، توسط افزونه Actions for Gmail امکان‌پذیر است. زمانی‌که این افزونه را نصب می‌کنید، چهار دکمه برای انجام این وظایف در سمت چپ پیام‌ها در صفحه حساب کاربری جی‌میل ظاهر می‌شود. این دکمه‌های اضافی اجازه دسترسی به فرامین کاربردی که روزانه به آن‌ها نیاز دارید را با یک کلیک ساده امکان‌پذیر می‌سازد.

لینک دانلود Actions for Gmail

Attachment Icons for Gmail

یک آیکون گیره‌ای شکل را به سمت راست پیام‌های فهرست شده در پنجره اصلی جی‌میل ضمیمه می‌کند. این آیکون به کاربر نشان می‌دهد آیا ایمیل‌های دریافتی دارای فایل‌ یا فایل‌های ضمیمه شده‌ای هستند یا خیر. همچنین، نشان می‌دهد چه نوع فایل‌هایی به ایمیل دریافت شده ضمیمه شده‌اند، برای این منظور سمبل آیکون، متناسب با محتوای فایل ضمیمه تغییر پیدا می‌کند. به‌طور مثال اگر فایل الصاق شده یک فایل PDF است، آیکون ضمیمه شده یک سمبل PDF را نشان می‌دهد. آیکون‌های ضمیمه شده برای جی‌میل، توانایی تشخیص و اختصاص آیکون‌های منحصربه‌فردی را برای انواع مختلفی از فرمت‌های فایلی دارند. در نتیجه، برای فایل‌های چندرسانه‌ای همچون فایل‌های صوتی، ویدویی و تصاویر آیکون‌های متناسب با محتوای آن‌ها و برای فایل‌های مجموعه آفیس همچون ورد، اکسل و پاورپوینت آیکون‌های متناسب با آن‌ها نشان داده می‌شود.

لینک دانلود Attachments Icons for Gmail

Checker Plus for Gmail

یکی از محبوب‌ترین افزونه‌های جی‌میل به شمار می‌رود که تاکنون نزدیک به 800 هزار نفر از کاربران آن‌را از سایت کروم دانلود کرده‌اند. Checker Plus for Gmail زمانی‌که ایمیل جدیدی برای شما ارسال شود یک پنجره هشداردهنده را باز کرده که پیش‌نمایشی از چند خط اول ایمیل را در سمت راست پایین صفحه دسکتاپ سیستم‌عامل به شما نشان می‌دهد. اگر روی آیکون مربوط به این افزونه در کروم کلیک کنید، نه تنها توانایی مشاهده پیش‌نمایشی از ایمیل‌ها را دارید، بلکه توانایی مشاهده چند خط اول ایمیل‌های جدید را نیز خواهید داشت. همچنین، می‌توانید بدون آن‌که به باز کردن صفحه اصلی جی‌میل نیازی باشد، یکسری از وظایف مدیریتی را انجام دهید. توانایی‌های این افزونه فراتر از نشان دادن ایمیل‌ها است، به‌طوری که به کاربر اجازه می‌دهد بدون آن‌که نیازی به باز کردن صفحه اصلی جی‌میل وجود داشته باشد، اقدام به نوشتن ایمیل جدید کند. تنظیمات رابط کاربری ارائه شده از سوی Checker Plus for Gmail بسیار زیاد و متنوع هستند، و محدود به مواردی که به آن‌ها اشاره گردید نیستند. خوش‌بختانه بیشتر این تنظیمات در حالت پیش‌فرض بوده و شما نیازی به انجام کار خاصی نخواهید داشت.

لینک دانلود Checker Plus for Gmail

CloudCodes Insertable

CloudCodes Insertable از محبوب‌ترین افزونه‌های سال‌های اخیر مرورگر کروم، ویژه جی‌میل به شمار می‌رود. این افزونه یک ویژگی منحصربه‌فرد را در اختیار شما قرار می‌دهد، به‌طوری که توانایی کپی کردن صفحات گسترده اکسل را امکان‌پذیر می‌سازد و به شما اجازه می‌دهد تا سلول‌های موجود در صفحات گسترده را به داخل ایمیل خود کپی کنید. برای این منظور دکمه‌ای توسط این افزونه به نوار وظیفه اضافه می‌گردد. در نتیجه زمانی‌که در حال نوشتن ایمیل هستید می‌‌توانید از آن استفاده کنید. از جمله نکات جالب توجهی که در ارتباط با این افزونه وجود دارد به حفظ ویژگی‌های سلول کپی شده باز می‌گردد. زمانی‌که فرآیند کپی کردن را انجام می‌دهید، رنگ، اندازه و فرمت داده‌ها  حفظ شده و بدون تغییر کپی‌ می‌شوند. ( زمانی‌که در حال نوشتن ایمیل هستید باید گزینه plain text mode خاموش باشد.) زمانی‌که ایمیل برای مقصد ارسال شود، دریافت کننده ایمیل را با همان فرمتی که برای او ارسال کرده‌اید دریافت می‌کند. این افزونه این توانایی را دارد تا با برنامه‌های صفحه گسترده دیگری شبیه به Google Sheets نیز کار کند.

لینک دانلود CloudCodes Insertable

Gmail Label Column Resizer

در صفحه اصلی جی‌میل، گروه برچسب‌گذاری ایمیل و پنجره Google Hangouts هر دو ستون سمت چپ را به‌طور مشترک مورد استفاده قرار می‌دهند و شما می‌توانید اندازه به اشتراک‌گذاشته شده مابین آن‌ها را با بالا یا پایین کردن میله افقی که میان آن‌ها قرار دارد تغییر دهید. این افزونه اقدام به اضافه کردن یک میله عمودی قابل تغییر می‌کند. در نتیجه با کشیدن این میله توانایی تنظیم عرض پانل‌ها را خواهید داشت.

لینک دانلود Gmail Label Column Resizer

Gmelius

Gmelius تنظیماتی را در اختیارتان قرار می‌دهد که با استفاده از آن‌ها توانایی بزرگ یا کوچک کردن تنظیمات رابط کاربری جی‌میل همچون حذف پنجره Hangout یا حذف header که شامل لوگوی گوگل و کادر جستجو می‌شود را خواهید داشت. به‌طور مثال، اگر اقدام به حذف Header کنید در ادامه، دکمه جستجو تبدیل به دکمه‌ای می‌شود که توانایی پنهان‌سازی یا آشکار کردن header را دارد. Gmelius این توانایی را دارد تا کارکرد ویجت People را غیرفعال کند. ویجت People این توانایی را دارد تا به ارسال کننده ایمیل اطلاع دهد شما ایمیل دریافتی را مشاهده کرده‌اید یا یا خیر. قابلیت‌های Gmelius تنها محدود به موارد اشاره شده نیست و این ظرفیت را دارد تا وظایف بسیاری از افزونه‌هایی که به آن‌ها اشاره کردیم را یک‌جا در اختیارتان قرار دهد. مواردی همچون اضافه کردن آیکن به ایمیل‌ها برای نشان دادن این‌که چه فایلی به یک ایمیل ضمیمه شده است، نشان دادن ایمیل‌هایی که به‌تازگی اضافه شده‌اند، غیرفعال کردن ویژگی Consider including که در زمان نوشتن یک ایمیل جدید فهرستی از آدرس‌های موجود در صندوق پستی را پیشنهاد می‌کند، حذف عناصر Google chat در صورتی‌که هیچ‌گاه از چت استفاده نمی‌کنید از جمله توانایی‌های این افزونه به شمار می‌روند.

لینک دانلود Gmelius

multiNotifier

اگر به هیچ‌یک از ویژگی‌های ارائه شده توسط افزونه Checker Plus for Gmail علاقمند نیستید، یا ترجیح می‌دهید از افزونه‌ای استفاده کنید که منابع محدودی را مورد استفاده قرار می‌دهد می‌توانید از multiNotifier استفاده کنید. multiNotifier این وظایف را به بهترین و مطلوب‌ترین شکل ممکن انجام می‌دهد. توانایی چک کردن پنج حساب جی‌میل، ارائه پیش‌نمایشی از ایمیل‌های خوانده نشده (یک خط) از جمله ویژگی‌های این افزونه به شمار می‌رود. پنجره نمایش اعلان‌ها در گوشه سمت راست محیط سیستم‌عامل به نمایش در می‌آید. در هر خط این پنجره ایمیل‌های رسیده به نمایش در می‌آیند.

لینک دانلود multiNotifier

PixelBlock

اگر نیازمند افزونه‌ای هستید که توانایی مسدود کردن ردیاب‌ها را داشته باشد، PixelBlock برای شما در نظر گرفته شده است. این افزونه به‌طور خودکار مانع از آن می‌شود تا سرویس‌های ردیاب وضعیت ایمیل‌های صندوق پستی شما را کنترل کنند. سرویس ردیاب این توانایی را دارد تا به محض باز شدن ایمیل ارسالی این موضوع را به ارسال کننده اطلاع دهد. PixelBlock ایمیل‌هایی که توسط این مدل از سرویس‌ها ردیابی شده‌اند را با یک آیکن چشم که به رنگ قرمز در آمده و به نام ارسال کننده ضمیمه شده است، را نشان می‌دهد. با کلیک کردن روی این آیکن نام سرویس ردیابی کننده مشخص شده و می‌توانید آن‌را شناسایی کنید.

لینک دانلود PixelBlock

RightTasks for Gmail

به‌طور معمول، زمانی‌که Google Tasks را در جی‌میل روشن‌ می‌کنید، ابزاری را اجرا می‌کند که به صورت یک پنجره تبلیغاتی در سمت راست صفحه اصلی نشان داده می‌شود. Right tasks for Gmail اقدام به تنظیم کردن Google Tasks درون یک ستون جدید در سمت راست پانل ایمیل‌ها می‌کند. این ستون با استفاده از دکمه‌ای که در نوار عنوان قرار دارد قابل تنظیم است.

لینک دانلود RightTasks for Gmail

Row Highlight for Gmail

این افزونه شبیه به افزونه Gmelius عمل می‌کند. این افزونه اقدام به های‌لایت کردن ایمیل‌ها در صفحه اصلی می‌کند، همچنین برای متمایز کردن ایمیل‌ها از یکدیگر زمانی‌که اشاره‌گر ماوس را روی ایمیلی قرار دهید، رنگ خاصی را نشان می‌دهد. رنگ های‌لایت شده می‌تواند آن‌گونه که کاربر به آن نیاز دارد سفارشی شود. برای این‌کار می‌توانید از دو رنگ متمایز از یکدیگر استفاده کنید. یک رنگ برای ایمیل‌های خوانده نشده و رنگ دوم برای ایمیل‌های خوانده شده.

لینک دانلود Row Highlight for Gmail

Smooth Checkbox for Gmail

بعد از نصب این افزونه، در صفحه اصلی جی‌میل اگر روی چک باکس یک ایمیل کلیک کرده اما دکمه ماوس را همچنان پایین نگه داشته و به سمت پایین یا بالا حرکت کنید، ایمیل‌ها به‌طور خودکار های‌لایت شده و انتخاب می‌گردند. همچنین اگر چک باکس کنار ایمیل‌ها را فعال کرده‌اید با استفاده از این ویژگی می‌توانید همه آن‌ها را به نرمی غیر فعال کنید.

لینک دانلود Smooth Checkbox for Gmail

Strikethrough

بنا به دلایلی گوگل توانایی قالب‌بندی متنی که در حال نوشتن آن هستید را با استفاده از Strikethrough  نمی‌دهد. اما با استفاده از افزونه Strikthrough  این محدودیت برای شما معنایی ندارد. زمانی‌که این افزونه را نصب کنید دکمه مربوط به  Strikthrough در کنار دکمه‌های سبک‌‌بندی و  قالب‌بندی متن در نوار ابزار پنجره compose در اختیارتان قرار می‌گیرد.

لینک دانلود Strikethrough

UglyEmail

UglyEmail این توانایی را ندارد تا سرویس‌هایی که اقدام به ردیابی ایمیل‌ها می‌کنند را مسدود کند. در نتیجه اگر ایمیلی را باز کنید فرستنده از این موضوع اطلاع پیدا خواهد کرد، اما UglyEmail توانایی قدرتمند دیگری را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. به‌طوری‌که در صفحه اصلی جی‌میل، ایمیل‌های که مورد ردیابی قرار گرفته‌اند را با یک چشم قرمز رنگ نشان می‌دهد. در نتیجه قبل از آن‌که این چنین ایمیل‌هایی را باز کرده و مشاهده کنید، اطلاع پیدا خواهید کرد کدامیک از آن‌ها مورد ردیابی قرار گرفته‌اند. نسخه قبلی این افزونه توانایی دنبال کردن ایمیل‌هایی که از منابع ناشناس ارسال می‌شدند را نداشت، اما این ویژگی در نسخه جدید اضافه شده است.

لینک دانلود UglyEmail

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟