مصرف کمتر حافظه رم و سرعت بیشتر
چگونه مرورگر کروم را روی دستگاه‌های مختلف به‌روزرسانی کنیم؟
مرورگر کروم گوگل یکی از محبوب‌ترین مرورگرهای جهان به شمار می‌رود، این مرورگر به تازگی یک به‌روزرسانی بزرگ را دریافت کرده است که باعث شده است کروم کارآمدتر و سریع‌تر از قبل شود. به گفته گوگل این به‌روزرسانی باعث می‌شود کروم مصرف حافظه رم کمتری داشته باشد بسیاری از باگ‌های سیستمی آن رفع شوند.

shabake-mag.jpg

مطلب پیشنهادی: مرورگر کروم سریع‌تر است یا مایکروسافت ایج؟

مرورگر کروم روی دسکتاپ‌ها چگونه به‌روزرسانی می‌شود؟

اگر از یک کامپیوتر شخصی استفاده می‌کنید، روی منوی همبرگری شکلی که با سمبل سه نقطه در گوشه سمت راست کروم مشخص شده است کلیک کنید. اگر به‌روزرسانی برای مرورگر شما در دسترس باشد، پیغام Update Google Chrome را مشاهده خواهید کرد. در صورتی که این گزینه در اختیارتان قرار گرفت، روی دکمه Restart کلیک کنید. اگر پنجره یا زبانه بازی در مرورگر دارید، وضعیت همه آن‌ها ذخیره شده تا در باز کردن مجدد مرورگر بتوانید از آن‌ها استفاده کنید. اما اگر چنین پیغامی را مشاهده نکردید دو حالت وجود دارد، اول آن‌که مرورگر شما قادر به دریافت به‌روزرسانی نیست یا مرورگر شما به‌طور خودکار به‌روز شده است. همان‌گونه که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، کروم به‌طور خودکار به‌روزرسانی شده است.

روش دیگری که می‌توانید از آن برای دریافت به‌روزرسانی استفاده کنید با استفاده از گزینه About Google Chrome است که در منوی Help and About قرار دارد.

در این حالت گوگل سعی در برقراری ارتباط با سرور می‌کند. اگر به‌روزرسانی جدیدی وجود داشته باشد، مرورگر شما اقدام به دانلود آن می‌کند.

به‌روزرسانی کروم روی آی‌فون و آی‌پاد

کاربرانی که از آی‌فون و آی‌پاد استفاده می‌کنند، برای به‌روزرسانی کروم در دستگاه‌های خود تنها لازم است به زبانه‌ Update در فروشگاه اپل مراجعه کنند. اگر به‌روزرسانی‌ها در دسترس است، اما هنوز مورد استفاده قرار نگرفته است، گزینه Update All را انتخاب کنید. مرورگر کروم اقدام به دانلود و نصب به‌روزرسانی می‌کند.

به‌روزرسانی کروم در دستگاه‌های آندرویدی

کاربرانی که از دستگاه‌های آندرویدی استفاده می‌کنند، تنها کاری که باید انجام دهند، مراجعه به فروشگاه پلی استور (Play Store) و کلیک روی گزینه My Apps است. اگر برنامه‌ای برای به‌روزرسانی در دسترس باشد، این برنامه در بخش Update قرار می‌گیرد. اگر این برنامه وجود دارد، کافی است آن‌را لمس کرده تا دانلود شده و سپس نصب شود. همچنین می‌توانید به بخش تنظیمات گوشی خود رفته و آن‌را به‌گونه‌ای تنظیم کنید تا در آینده به‌طور خودکار به‌روزرسانی‌ها را از فروشگاه گوگل دریافت کرده و آن‌ها را نصب کند.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟