یک قابلیت پنهان کاربردی
چگونه می‌توانیم از ابزار پنهان تبدیل ارز در ویندوز 10 استفاده کنیم؟
تقریبا اغلب کاربران برای تبدیل ارزهای مختلف به یکدیگر از موتور جست‌وجوگر گوگل استفاده می‌کنند و به این شکل ارزهای مختلف کشورها را به یکدیگر تبدیل می‌کنند. اما بسیاری از کاربران از این موضوع اطلاع ندارند که ویندوز 10 مجهز به ابزار قدرتمندی است که به شما اجازه می‌دهد به راحتی ارزهای مختلف همچون ریال ایران به سایر ارزها با استفاده از آن تبدیل کنید.

اگر کاربر کامپیوتر دسکتاپ هستید نیازی نیست برای تبدیل ارزهای مختلف به یکدیگر از گوگل استفاده کنید. یکی از برنامه‌های قدیمی که همراه با ویندوز 10 پیشرفت کرد ماشین حساب این سیستم‌عامل بود. این ماشین حساب به یک ابزار تبدیل ارزها تجهیز شده است که بسیاری از کاربران از وجود آن بی خبر هستند.

چگونه می‌توانیم از ابزار پیش‌ساخته تبدیل ارز استفاده کنیم؟

مرحله اول، ابتدا برنامه ماشین حساب را اجرا کنید. واژه Calculator را در کادر جست‌وجوی ویندوز وارد کرده و کلید اینتر را فشار دهید.

مرحله دوم، برای دسترسی به ابزار تبدیل ارز در برنامه ماشین حساب روی آیکن همبرگری که در سمت چپ بالای پنجره قرار دارد کلیک کرد و از میان گزینه‌ها نشان داده شده گزینه Currency را انتخاب کنید.

مرحله سوم، اکنون می‌توانید ارز ورودی و خروجی را از طریق منوی کشویی که در اختیارتان قرار دارد انتخاب کنید.

مرحله چهارم، ویندوز 10 به‌طور خودکار فرآیند تبدیل نرخ ارزها به یکدیگر را انجام می‌دهد. با کلیک روی Update rate فرآیند تغییر ارزها انجام می‌شود.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز