دست‌کار ی رجیستری برای خلاصی از لاک اسکرین مزاحم ویندوز 10
با یک دستور ساده لاک اسکرین ویندوز 10 را دور بزنید
راه‌های زیادی برای شخصی‌سازی ویندوز 10 وجود دارد و یکی از آن‌ها غیرفعال کردن لاک اسکرین است. با این‌که لاک اسکرین ویندوز 10 تصاویر بسیار زیبایی دارد، اما به‌عقیده برخی از کاربران این تصاویر حس خلاقیت و نوآوری را از بین می‌برند. اگر شما نیز با این دسته از کاربران هم‌عقیده هستید به‌کمک روش زیر برای همیشه از دست آن خلاص شوید.

این دسته از کاربران دوست دارند تا خیلی سریع وارد محیط دسکتاپ ویندوز شوند. در این مقاله، به‌شما نشان می‌دهیم که چگونه لاک اسکرین ویندوز 10 را دور بزنید. هرچند که باید بدانید برای این کار نیاز به دست‌کاری رجیستری ویندوز است. اگر تا به‌حال چنین کاری نکرده‌اید بهتر است قبل از هر کاری یک نسخه بکاپ از رجیستری ویندوز سیستم‌تان تهیه کنید.

مطلب پیشنهادی

7 روش برای سفارشی سازی نوار ابزار ویندوز 10

حالا که بکاپ گرفتید بهتر است شروع کنیم.

با تایپ Regedit در نوار جستجو/کورتانا وارد ادیتور رجیستری شوید.

در نوار آدرس ادیتور رجیستری دستور زیر را تایپ کنید:

Computer/HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Policies/Microsoft/Windows

وقتی وارد این محیط شدید روی قسمت خالی صفحه کلیک راست کنید و Create a New Key را بزنید. نام این کلید جدید "Personaliazation" خواهد بود.

در این کلید، Create a new DWORD را انتخاب کنید و نام آن‌را "NoLockScreen" بگذارید. بعد از آن، مقدار 1 را در مقابل NoLockScreen وارد کنید.

وقتی تمام این مراحل را انجام دادید کامپیوتر را یک‌بار ریست کنید تا تنظیمات جدید اعمال شوند. اگر همه چیز به‌درستی صورت گرفته باشد، ویندوز 10 به‌صورت خودکار وارد صفحه لاگین می‌شود. اگر بدون وارد کردن گذرواژه وارد ویندوز می‌شوید با این کار بلافاصله وارد دسکتاپ می‌شوید.

اگر زمانی تصمیم گرفتید تا لاک اسکرین را مجددا فعال کنید کافی است مسیر فوق را دوباره طی کنید و مقدار NoLockScreen را این بار صفر کنید.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز