22/09/1394 - 19:19
ویدیو: شکار پهباد توسط پلیس ژاپن
تا کنون به این موضوع فکر کردید که چگونه می‌توان این روبات‌های پرنده را شکار کرد؟ دلایل زیادی برای این کار وجود دارد: پرواز در مناطق ممنوعه، پروازهای غیرمجاز، موارد جاسوسی و دِرون‌هایی که دارند به یک شی دیگر مانند برج‌ها و هواپیما نزدیک می‌شوند.

پلیس متروپولیتن توکیو یک روش برای شکار دِرون‌هایی که در حال پروازهای خطرناک یا غیرقانونی هستند، کشف کرده است. استفاده از یک دِرون دیگر و البته مجهز به توری برای به دام انداختن دِرون فراری متهم. پلیس توکیو تیم جدیدی از افسران را به همراه یک نوع روبات پرنده خاص آموزش داده است تا بتوانند از برخی مناطق حساس شهری محافظت کنند. این افسران آموزش دیده‌اند در کمترین زمان ممکن یک دِرون را شکار کنند. در این سناریو، پهباد پلیس ژاپن به پرواز درآمده و سعی می‌کند به تعقیب دِرون مهاجم بپردازد و بعد با استفاده از توری متصل به خود جلو کار کردن پره‌های دِرون مهاجم را بگیرد و آن را همراه با خود بنشاند. 

البته، پلیس قبل از اقدام برای نشاندن دِرون مهاجم با استفاده از بلندگو هشدارهایی می‌دهد تا خلبان دِرون مذکور متوجه شود و سعی در برگرداندن و نشاندن آن کند. پلیس ژاپن می‌گوید این تیم جدید بعد از حادثه ماه آوریل تشکیل شده است. در ماه آوریل، یک دِرون حامل مواد رادیواکتیو بالای ساختمان نخست‌وزیری این کشور پرواز کرده است. پلیس ژاپن می‌گوید این تیم از پرواز دِرون‌ها بر فراز ساختمان‌های حساس دولتی، فرودگاه‌ها، نیروگاه‌ها، جاده‌ها و مناطق بسیار بلند مانند برج‌ها جلوگیری می‌کند. فیلم آزمایش پلیس توکیو برای شکار یک دِرون را می‌توانید در زیر ببینید:

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟