13/08/1394 - 18:46
ویدیو: پرواز دِرون بدون دخالت انسان و شناسایی خودکار موانع
همان‌طور که می‌دانیم دِرون‌ها هواپیماهایی بدون سرنشین هستند. ایده اولیه این روبات‌ها پرواز بدون دخالت انسان است اما بسیاری از دِرون‌هایی که در اطراف ما پرواز می‌کنند، یک کنترلر راه دور دارند و یک انسان باید آن‌ها را هدایت کند. محققی از دانشگاه MIT در پی رفع این معضل برآمده است و می‌خواهد روبات‌های پرنده واقعاً بدون سرنشین باشند.

اندرو بری، محقق و دانشجوی آزمایشگاه علوم کامپیوتر و هوش مصنوعی دانشگاه MIT یک الگوریتم مبتنی بر مشاهده صوتی طراحی کرده است که به دِرون‌ها اجازه می‌دهد نقشه‌ای بلادرنگ از محیط اطراف و پیش‌روی خود کسب کنند و بعد براساس این نقشه موانع پروازی را شناسایی و از کنارشان عبور کنند. 

هنوز اطلاعات زیادی درباره این الگوتریم و نحوه کارکرد صحیح آن‌ها منتشر نشده است ولی ویدیویی در اینترنت هست که مراحل تست اولیه دِرون مبتنی بر این فناوری را نشان می‌دهد. در این ویدیو دو دِرون به پرواز درمی‌آیند که اولی توسط انسان و از راه دور کنترل می‌شود و مسیر حرکت را نشان دِرون دوم می‌دهد. دِرون دوم با استفاده از سیستم‌های صوتی استریو و الگوریتم هوشمند طراحی شده می‌تواند موانع را تشخیص و ازشان عبور کند بدون اینکه مشکلی برایش رخ بدهد. پهباد دوم بدون دخالت انسان پرواز می‌کند. این فناوری می‌تواند در آینده مسیر رشد صنعت پهبادها را دچار تغییر و جهش بزرگی کند چون یکی از نیازهای اولیه کسب وکارهای تجاری به پرواز دراوردن‌ دِرون‌ها بدون دخالت انسان برای هدایت‌شان است. این ویدیو را ببینید:

 

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟