20/07/1394 - 15:52
ویدیو: پرورش گیاهان و جانوران در خانه با موبایل
آکواریم‌های هوشمند و باغبانی هوشمند چیزهای تازه‌ای نیستند ولی داشتن یک جعبه که امکان رشد هر چیزی را در خانه و روی میز اوپن آشپزخانه ‌می‌دهد و البته با موبایل کنترل می‌شود؛ ایده جالب و جذاب تازه‌ای است که یک شرکت کیک‌استارتی دنبال می‌کند.

جراد ولف؛ طراح این ایده است و یک سیستم جعبه‌مانند متصل به اینترنت به نام Biopod طراحی کرده که از طریق موبایل و راه دور نیز قابل کنترل است. در این جعبه که به نوعی یک زیست‌گاه است می‌توانید هر نوع گیاه یا جانوری را نگه‌داری و رشد دهید. برنامه موبایل Biopod می‌تواند فاکتورهایی مانند دمای هوا، رطوبت، درجه حرارت و حتا بارش مصنوعی باران را مدیریت کند. یک دوربین درون این زیست‌گاه نصب شده است که امکان عکس‌برداری و فیلمبردای آنلاین از حیوانات درون این جعبه را فراهم می‌کند. همین‌طور، با این دوربین می‌توانید از سلامتی جانور از راه دور مطمئن شوید. قیمت این زیست‌گاه بسته به اندازه و امکانات آن از 205 دلار شروع شده و تا 215 دلار قابل خریداری است. البته، برای آکواریم‌های ماهی و زیست‌گاه‌های آبی باید پول بیشتری بپردازید.

شما هم دوست دارید هرچه زودتر چنین سیستم‌هایی وارد ایران شوند و یکی برای خانه آپارتمانی خود تهیه کنید؟ برای آشنایی بیشتر با نحوه کار این زیست‌گاه گیاهی - حیوانی خانگی ویدیوی جذاب زیر را ببینید:

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟