کدامیک از گوشی های‌سامسونگ به‌روزرسانی اندروید 10 را دریافت می‌کنند
مالکان گوشی‌های اندرویدی هر زمان به‌روزرسانی جدیدی برای اندروید منتشر می‌شود، تمایل دارند تا به‌روزرسانی جدید را روی گوشی خود نصب کنند و از قابلیت‌های جدید اضافه شده به اندروید بهره‌مند شوند. به‌تازگی فهرستی از گوشی‌های سامسونگ که به‌روزرسانی اندروید 10 را دریافت می‌کنند انتشار پیدا کرده است. فهرستی که به‌‌نظر می‌رسد به مالکان گوشی‌های بالارده و میان رده روی خوش نشان داده است.

در فهرستی که به‌تازگی منتشر شده، اما فهرست رسمی سامسونگ نیست، نام برخی از گوشی‌های سامسونگ را مشاهده می‌کنیم که به‌روزرسانی اندروید 10 را دریافت می‌کنند. لازم به توضیح است که نباید فهرست منتشر شده را به عنوان یک ملاک عمل اصلی قرار دهیم و این‌گونه تصور کنیم که اگر نام گوشی ما در این فهرست نیست، دیگر به‌روزرسانی اندروید 10 را دریافت نخواهیم کرد، اما مالکان گوشی‌هایی که نام گوشی آن‌ها در این فهرست قرار دارد، مطمئن خواهند بود که به‌روزرسانی جدید اندروید 10 را دریافت خواهند کرد. در جدول زیر فهرستی غیر رسمی از گوشی‌های سامسونگ را مشاهده می‌کنید که تا چند وقت دیگر پیغام دریافت به‌روزرسانی جدید روی گوشی آن‌ها به نمایش درخواهد آمد.

Android 10

Samsung Updates

Galaxy A series

Galaxy S series

Galaxy A90 (5G)

Galaxy S10 | S10+

Galaxy A80

Galaxy S9 | S9+

Galaxy A70

Galaxy S10e

Galaxy A60

Galaxy Note series

Galaxy A50 | A50s

Galaxy Note10|Note 10+

Galaxy A40

Galaxy Note9

Galaxy A30 | A30s

Galaxy M series

Galaxy A20 |A20e

Galaxy M40

Galaxy A10 | A10s | A10e

Galaxy M30|M30s

Galaxy A9 pro (19)

Galaxy M20

Galaxy A9

Galaxy M10

Galaxy A7

Galaxy J series

Galaxy A6 |A6+

Galaxy J8

Galaxy A8 | A9 Star

Galaxy J6 | J6+

Galaxy A8 |A9 star Lite

Galaxy J4 | J4+

Galaxy Tab Series

Galaxy J7 Duo

Galaxy Tab S5e

Galaxy J7

Galaxy Tab S4

Galaxy J5

Galaxy Tab A 19

Galaxy J3 (18)

Galaxy Tab A 18

دور از انتظار نیست در فهرستی که منتشر شده است، شاهدحضور گوشی‌های خانواده اس 10 و گلکسی نوت 10 باشیم. از آن‌جایی که این خانواده جزء پرچم‌داران سامسونگ هستند، کاملا مشخص است، گوشی‌های فوق به‌روزرسانی اندروید 10 را دریافت خواهند کرد. همچنین قرار گرفتن نام گوشی‌های عوض خانواده گلسی M در این جدول کمی غیر معمول به نظر می‌رسد، به ویژه آن‌که سری گلمسی M به‌طور کامل جزء گوشی‌های جدید این شرکت است و هنوز مدت زمان زیادی نیست که به بازار عرضه شده‌اند. انتظار می‌رود سامسونگ برای تبلت‌هایی که در سال‌های 2018 و 2019 تولید شده‌اند شبیه به Samsung Galaxy Tab S5e به‌روزرسانی مربوطه را منتشر کند. رویکرد سامسونگ در این زمینه کار را برای رقبای جدی این شرکت سخت می‌کند، زیرا سامسونگ با انتشار به‌روزرسانی اندروید 10 برای گوشی‌های میان‌رده، به‌طور مستقیم شیائومی را به چالش خواهد کشید. نکته جالب توجه فهرست بالا در ارتباط با عدم مشاهده نام گوشی‌های گلکسی اس 8 و گلسی نوت 8 در این فهرست است. دستگاه‌های یاد شده در سال 2017 میلادی تولید شده‌اند و تا به‌امروز به‌روزرسانی‌های Nougat، Oreo و Pie را دریافت کرده‌اند. عدم انتشار به‌روزرسانی‌ برای گوشی‌های یاد شده چندان دور از انتظار نیست، زیرا سامسونگ برای مدت زمان طولانی از آن‌ها پشتیبانی کرده است. البته برای پرچم‌دارانی که تنها دو سال از عمر آن‌ها زمان سپری شده، کمی سخت‌گیرانه است که دیگر به‌روزرسانی به اندروید 10 را دریافت کنند. بدون شک این خبری خوبی برای مالکان این گوشی‌ها نیست. تصویری که از نقشه راه سامسونگ برای ارائه اندروید 10 منتشر شده تنها نام گوشی‌ها را ارائه کرده و هیچ‌گونه جزییاتی شبیه به زمان و تاریخ انتشار را مشخص نکرده است. در نتیجه هنوز به‌درستی نمی‌دانیم چه زمانی نشان به‌روزرسانی روی گوشی‌های یاد شده ظاهر خواهد شد.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 222 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال