به دست خودتان موفقیت را خلق کنید!
۱۰ چیزی که برای موفقیت نیاز دارید!
شما می‌توانید هر آن چیزی که برای موفقیت نیاز دارید را خودتان خلق کنید.عده‌ای تصور می‌کنند که لازمه موفق بودن، داشتن یک خانواده خوب و حمایتگر، ارث و میراث و ظاهری جذاب است. اما باید بگوییم که این‌ها چیزهایی نیستند که در اختیار ما و تحت کنترل ما باشند. ما باید با عزم و اراده و امکاناتی که در دست داریم، راههای رسیدن به موفقیت را برای خود هموار کنیم.

1606683296_1_0.gif

آیا شما از امکانات لازم برای موفقیت برخوردارید؟ برای موفق شدن حتماً نیاز  نیست یک خانواده خوب و حمایتگر یا ارث و میراث و ظاهری زیبا یا چیزهای دیگری که فراتر از کنترل شما هستند، داشته باشید. این‌ها فقط جاده را برای شما صاف‌تر می‌کنند، اما در واقع الزامی نیستند.

مطلب پیشنهادی

هرگز این ۶ کار را در وقت اداری انجام ندهید!

شما می‌توانید هر آنچه را که برای موفق شدن نیاز دارید را خودتان خلق کنید:

1- نگاهی به آینده

مهم است بدانید چه خواسته‌هایی دارید. اگر از خواسته‌های خود آگاه نباشید چگونه می‌خواهید بدست‌شان بیاورید؟ نگاه به آینده همانند تصمیم‌گیری‌هایی است که در مورد آنچه می‌خواهید و آنچه نمی‌خواهید اتخاذ می‌کنید. نگاه به آینده، انگیزه لازم برای ادامه راه را فراهم می‌سازد بخصوص، زمان‌هایی که شرایط چالش برانگیزی را تجربه می‌کنید.

2- اهداف

وقتی بینش و بصیرت داشته باشید، در موقعیتی قرار می‌گیرید که اهداف خود را درجهت تبدیل آن بصیرت به واقعیت، بسازید. اگر هدفی را برای خود در نظر نگیرید، زندگی یکنواختی خواهید داشت.

3- قابلیت ایجاد عادت‌ها

بدن سالم و متناسب نتیجه مجموعه عادت‌های موثر و کارآمد است. عادت‌های موثر، یک حساب بانکی سلامت هستند. توانایی شما برای رسیدن به اهدافی که دارید تا حد زیادی بستگی به توانایی شما در ساختن و اجرای عادت‌هایتان دارد.

4- توانایی ارتباط با دیگران

شما به تنهایی نمی‌توانید کارهای زیادی را تمام و کمال به سرانجام برسانید. دیگران هم درگیر راهی هستند که شما می‌روید. این افراد ممکن است مشتریان، موکلین، تامین‌کننده‌ها و شرکای شما یا در مقیاس بزرگتر عموم مردم باشند.

5- توانایی در افتادن با سختی‌ها

موفقیت شامل تغییر است. تغییر سخت و دردسرساز است. چگونه از پس این سختی‌ها و دردسرها برمی‌آیید؟ آیا سراسیمه می‌شوید و جا می‌زنید یا این که نفس عمیقی می‌کشید، خودتان را آماده می‌کنید و مراقب کسب و کارتان هستید؟ افراد موفق می‌توانند حتی زمانی که احساس ناخوشایندی دارند، همچنان کار کنند و تاثیرگذار باشند.

6- رفتار فراکنشی

افراد موفق نگاه رو به جلو دارند و طرح‌های مناسبی را خلق می‌کنند. آن‌ها به فرصت‌ها و چالش‌های خود نگاه کرده و طرح‌های خود را اصلاح می‌نمایند و براساس آن‌ها رفتار می‌کنند. اگر کنشگرا باشید، زندگی بهتری خواهید داشت.

7- دل و جرات و استقامت

اکثر سفرهایی که برای رسیدن به اهدافتان طی می‌کنید، لذت بخش و هیجان‌انگیز نیستند، بلکه کاری سخت و طاقت‌فرسا هستند. استقامت نشان دادن در جایی که هیچ چیز هیجان‌انگیزی وجود ندارد می‌تواند روش خوبی برای ارزیابی شما باشد که مشخص شود تا چه اندازه می‌توانید فرد موفقی باشید. ساده‌ترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که تسلیم شوید، این گونه بعید است هیچ گاه رنگ موفقیت را ببینید.

8- صبر و شکیبایی

بین صبر و استقامت رابطه وجود دارد. موفقیت به زمان و صبر و تحمل نیاز دارد. صبر برای دیدن نتایج عینی لازم است. بدون صبر، در نهایت ناامیدی برنده می‌شود.

9- بازبینی مرتب نتایج

داشتن بصیرت و هدف کافی نیست. بازبینی نتایجی که کسب می‌کنید هم بسیار حائز اهمیت است. آیا هدف شما کار کردن است؟ آیا می‌توانید تغییراتی را اعمال کنید که به نتایج بهتر ختم شوند؟ نتایج کار خود را به طور مرتب مورد ارزیابی و بازبینی قرار دهید.

10- حس خوب شوخ طبعی

زندگی خنده‌دار است. بعضی وقت‌ها با وجود آنکه خود را خوب آماده کرده‌اید، همه چیز آن طور که شما می‌خواهید پیش نمی‌رود. فرصت‌های منحصر به فرد در طول مسیر خود را نشان می‌دهند. اگر می‌توانید به زندگی و حماقت‌هایش بخندید، احتمالاً شانس بهتری را برای تجربه‌ کردن و بهره بردن از موفقیت پیدا خواهید کرد.

موفقیت به چیزهایی که خارج از کنترل شما باشند، نیاز ندارد. شما برای رسیدن به آن به بصیرت و برنامه نیاز دارید. شما هم می‌توانید به اندازه افراد موفقی که می‌شناسید، موفق باشید. کنترل اوضاع را در دست بگیرید و زندگی را بگونه‌ای بسازید که شما را راضی و خرسند می‌سازد.

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟