حمله هکری این‌بار به‌طور فیزیکی
زیرساخت‌های سان‌فرانسیسکو یازده بار مورد حمله قرار گرفته‌اند
FBI می‌گوید حداقل یازده حمله فیزیکی روی کابل‌های اینترنت ظرفیت بالا در منطقه خلیجی Bay Area در یک سال گذشته به وقوع پیوسته است. بازرسان پلیس فدرال همچنین خبر از وقوع یک حمله هکری تازه دادند. این‌بار سرویس‌دهندگانی هدف حمله بودند که خدمات اینترنتی به‌شرکت‌های تجاری و مسکونی در داخل و اطراف ساکرامنتو ارائه می‌کردند.

بنابر گزارش‌های منتشر شده در USA Today، بازرسان ویژه اعلام کرده‌اند، به‌دنبال یافتن سرنخی از مجموعه حملاتی هستند که به‌طور مکرر از روز پنج‌شنبه آغاز شده است و روی سرویس‌دهی به مصرف‌کنندگان تأثیر گذاشته است. حملات روز پنج‌شنبه به‌نظر می‌رسد سرویس‌دهندگان اینترنتی Level 3 و Zayo را هدف قرار داده‌اند. 

شانون پوالک، سخنگوی Level 3 و Zayo ضمن تأیید این حمله، هیچ‌گونه توضیح فنی در این‌باره ارائه نکرد، اما اضافه کرد کارمندان این شرکت‌ها در تلاش هستند تا در اسرع وقت اتصال مشترکان را برقرار کنند. بازرسان پلیس فدرال در تلاش هستند میزان تأثیرگذاری این حمله روی مصرف‌کنندگان را شناسایی کنند، هر چند دو شرکت مذکور اعلام کرده‌اند، مصرف‌کنندگان از این حمله آسیب چندانی ندیده‌‌اند. در حمله روز پنج‌شنبه شخصی اقدام به شکستن خرک قرار گرفته در زیرزمین و بریدن سه کابل فیبرنوری انجام داده است. کابل‌هایی که متعلق به شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی در کلرادو بوده است. گِرگ ورثیچ، بازرس ویژه FBI به USA Today گفته است، تاریخ این حملات به 6 جولای سال گذشته باز می‌گردد. در آوریل سال 2009 میلادی نیز، کابل‌های فیبرنوری کالیفرنیا که در زیرزمین قرار داشتند، بریده شدند.

به‌طوری‌که خطوط ثابت، تلفن‌های‌همراه و سرویس اینترنت را تحت تأثیر قرار داد و ارتباط ده‌ها هزار شهروند ساکن سانتاکروز و سان‌بنیتو را قطع کرد. تامپسون کارشناس امنیتی درباره حملات اخیر می‌گوید: «زمانی‌که حملاتی از این دست در یک محدوده جغرافیایی مشخص به‌وقوع می‌پیوندد، به‌احتمال زیاد با هدف آزمایش قابلیت‌ها، زمان پاسخ‌دهی و اثرگذاری آن‌ها انجام می‌شوند. » حملات انجام گرفته عمدتا در مناطق دور افتاده صورت گرفته‌اند که توسط دوربین‌های امنیتی کنترل نمی‌شوند، همین موضوع باعث می‌شود تا جزییات کمی در دسترس باشند. قطع این خطوط به ابزار‌های ویژه‌ای نیاز دارد. در حالی‌که خطوط فیبرنوری خودشان قطری کمتر از یک مداد دارند، اما آن‌ها معمولا توسط روکش‌های ضخیم و محکم محافظت می‌شوند. در بیشتر کشورها تخریب و سرقت کابل‌های اینترنتی با هدف سرقت آن‌ها انجام می‌شود. اما هنوز به‌درستی مشخص نیست، این رشته از حملات با چه انگیزه‌ و هدفی انجام گرفته و آیا حملات هماهنگی بوده‌اند یا به‌طور تصادفی به‌وقوع پیوسته‌اند، اما تخریب قابل توجهی به ستون فقرات اینترنت در سان‌فرانسیسکو وارد کرده‌اند.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟