هکرها به حساب‌های آفیس 365 دست پیدا کردند
برای اولین بار: وب تاریک میزبان حساب‌های کاربری مدیریتی آفیس 365
یک پورتال وب تاریک که در آگوست سال جاری میلادی کار خود را آغاز کرده است، اقدام به فروش 12 حساب کاربری مدیریتی آفیس 365 کرده است. این حساب‌های مدیریتی که در محدوده قیمت 15 دلار تا 100 دلار به فروش می‌رسند، دسترسی به اطلاعات بسیار ارزشمندی همچون حساب‌های کاربری و دیگر تنظیمات در سطح سازمانی را امکان‌پذیر می‌سازند.

سایتی موسوم به Open Hacking Lab که از سوی کاربری با اسم مستعار r3s15tanc3 ساخته شده است، اقدام به فروش ابزارهای هک، سرویس‌های هک و اطلاعات اعتباری به سرقت رفته می‌کند. در حالی که امروزه حجم نسبتا بالایی از اطلاعات بسیار مهم در وب تاریک در معرض فروش قرار می‌گیرند و دسترسی به سرورهایی همچون xDedic را امکان‌پذیر ساخته یا اطلاعات مورد نیاز برای ورود به سایت‌هایی همچون TheRealDeal، AlphaBay و غیره را امکان‌پذیر می‌سازد، اما این اولین باری است که ما شاهد فروش اطلاعاتی در ارتباط با حساب‌های آفیس 365 هستیم. شرکت هوش سایبری SenseCy برای اولین بار خبر از وجود چنین فهرستی در وب تاریک داد.

r3s15tanc3 ادعا می‌کند، همه حساب‌های آفیس 365 که او در معرض فروش قرار داده است در سطح مدیر کل هستند. این بدان معنا است که دسترسی به تمامی منابع یک سازمان، ایمیل‌های مختلف متعلق به کاربران و پانل تنظیمات کلی آفیس 365 به راحتی امکان‌پذیر است. این هکر همچنین ادعا کرده است اطلاعات مختلف دیگری همچون اطلاعات اعتباری متعلق به آمازون، آی‌کلاود، پریم، مایکروسافت، تیم‌ویور و یک حساب توییتری متعلق به کسب و کاری در ایالات متحده را به هر کاربری که بیشترین نرخ را پیشنهاد کند، می‌فروشد.

این هکر فردی است که در پشت ابزار هک ویندوز موسوم به z33nie قرار دارد. ابزاری که به منظور آلوده کردن اسناد آفیس مورد استفاده قرار می‌گیرد. به نظر می‌رسد، این هکر از هوش اجتماعی بالایی نیز برخوردار است، به دلیل این‌که او می‌داند باید به چه درخواست‌هایی پاسخ دهد و به چه درخواست‌هایی که عمدتا از سوی سایت‌های خبری یا کارشناسان امنیتی برای او ارسال می‌شود، بی اعتنا باشد. در جدول زیر فهرستی از پانل تبلیغاتی که این هکر روی سایت خود قرار داده است را به همراه قیمت‌گذاری‌های انجام شده را مشاهده می‌کنید.

قیمت

شرکت

15 دلار

یک شرکت مشاوره وب واقع در ایالات متحده

100 دلار

یک شرکت فعال در زمینه چاپ تی‌شرت‌های سفارشی مستقر در کانادا

100 دلار

یک شرکت حقوقی در فلوریدا ایالات متحده

25 دلار

مدرسه‌ای در هلند

25 دلار

شرکت سرمایه‌گذاری املاک Real واقع در سن دیه‌گو

15 دلار

شرکت لجستیکی و مدیریت زنجیره تقاضا واقع در بلژیک

75 دلار

یک شرکت فراهم کننده وام‌های کسب‌و‌کاری با رویکرد ارائه راه‌حل‌های مبتکرانه به منظور بازگرداندن وام مستقر در کانادا

100 دلار

ارکستر مجلسی ایالات متحده

15 دلار

یک سازمان مشاوره خانواده و فعال در زمینه بهبود رفتار خانواده‌ها

15 دلار

یک شرکت فعال در زمینه میوه

75 دلار

دانشگاهی در ویرجینیای غربی

100 دلار

شرکت امریکایی ارائه دهنده سرویس‌های برنامه‌ریزی در زمینه تنظیم قراردادها، توسعه مدل‌های حمل‌ونقل و قابلیت‌های نقشه‌برداری GPS

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟