یک هکر به جرم همکاری با داعش دستگیر شد!
داعش برای جمع‌آوری اطلاعات هکر استخدام می‌کند!
رسانه‌های مختلفی گزارش دادند به تازه‌گی چندین هکر به استخدام گروه تروریستی تکفیری داعش درآمدند و در کشورهای مختلف برای آن‌ها اطلاعات حیاتی و ارزش‌مندی جمع‌آوری می‌کنند. به طوری که امریکا تلاش گسترده‌ای را برای دستگیری این هکرها آغاز کرده است.

1606683296_1_0.gif

در یک نمونه؛ دادگاهی در امریکا یک هکر به نام «آردیت فریزی» را به جرم همکاری با داعش دستگیر و به ۲۰ سال زندان محکوم کرده است. این هکر اقدام به هک کردن سرورهای یک شرکت امریکایی با هدف جمع‌آوری اطلاعات ماموران دولتی و ارتش امریکا کرده است. 

این دادگاه مدعی است هکر دستگیر شده شهروند کشور کوزوو است و می‌خواسته فهرستی از قربانیان برای ترورهای آینده گروه تروریستی داعش تهیه کند. ظاهرا این اولین هکری است که در ارتباط با همکاری داعش دستگیر و پس از ۸ ماه برایش رای صادر شده است و قرار است ۲۰ سال در زندان باشد. حداکثر محکومیت برای این نوع خلاف‌های هکری طبق قوانین امریکا ۳۵ سال است. کشورهای دیگر نیز نسبت به همکاری با داعش هشدار دادند و محکومیت‌های سنگینی برای دستگیرشدندگان اعلام کردند.

گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهد گروه تروریستی داعش سعی می‌کند هکرهای کلاه سیاه و گروه‌های هکری زیرزمینی در سراسر دنیا را به استخدام خود درآورد تا بتوانند برایشان از کشورهای غیر از منطقه حضور نیروهای داعش اطلاعات حساس امنیتی جمع‌آوری و ارسال کنند. این موضوع حساسیت و دقت نیروهای امنیتی و همین‌طور جوانان و کاربران اینترنتی را طلب می‌کند تا به طور ناخواسته و ندانسته در دام این گروه‌ها قرار نگیرند. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.
برچسب: 

ایسوس

نظر شما چیست؟