یک هکر به جرم همکاری با داعش دستگیر شد!
داعش برای جمع‌آوری اطلاعات هکر استخدام می‌کند!
رسانه‌های مختلفی گزارش دادند به تازه‌گی چندین هکر به استخدام گروه تروریستی تکفیری داعش درآمدند و در کشورهای مختلف برای آن‌ها اطلاعات حیاتی و ارزش‌مندی جمع‌آوری می‌کنند. به طوری که امریکا تلاش گسترده‌ای را برای دستگیری این هکرها آغاز کرده است.

در یک نمونه؛ دادگاهی در امریکا یک هکر به نام «آردیت فریزی» را به جرم همکاری با داعش دستگیر و به ۲۰ سال زندان محکوم کرده است. این هکر اقدام به هک کردن سرورهای یک شرکت امریکایی با هدف جمع‌آوری اطلاعات ماموران دولتی و ارتش امریکا کرده است. 

این دادگاه مدعی است هکر دستگیر شده شهروند کشور کوزوو است و می‌خواسته فهرستی از قربانیان برای ترورهای آینده گروه تروریستی داعش تهیه کند. ظاهرا این اولین هکری است که در ارتباط با همکاری داعش دستگیر و پس از ۸ ماه برایش رای صادر شده است و قرار است ۲۰ سال در زندان باشد. حداکثر محکومیت برای این نوع خلاف‌های هکری طبق قوانین امریکا ۳۵ سال است. کشورهای دیگر نیز نسبت به همکاری با داعش هشدار دادند و محکومیت‌های سنگینی برای دستگیرشدندگان اعلام کردند.

گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهد گروه تروریستی داعش سعی می‌کند هکرهای کلاه سیاه و گروه‌های هکری زیرزمینی در سراسر دنیا را به استخدام خود درآورد تا بتوانند برایشان از کشورهای غیر از منطقه حضور نیروهای داعش اطلاعات حساس امنیتی جمع‌آوری و ارسال کنند. این موضوع حساسیت و دقت نیروهای امنیتی و همین‌طور جوانان و کاربران اینترنتی را طلب می‌کند تا به طور ناخواسته و ندانسته در دام این گروه‌ها قرار نگیرند. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.
برچسب: 

ایسوس

نظر شما چیست؟