اتخاذ سیاست‌های جدی‌تر
کروم سایت‌های بدون رمزنگاری را تنبیه می‌کند!
در راستای مقابله با افشای اطلاعات کاربران و محافظت از حریم خصوصی آن‌ها، کروم 56 زمانی که کاربران به سایت‌هایی مراجعه کنند که از پروتکل HTTPS استفاده نمی‌کنند، به آن‌ها هشدار خواهد داد.

1606683296_1_0.gif

به نظر می‌رسد، کروم تصمیم گرفته است جنگ تمام عیاری را با سایت‌هایی که هنوز از رمزنگاری استفاده نمی‌کنند، آغاز کند. این جنگ همزمان با عرضه جدیدترین نسخه از این مرورگر به مرحله اجرا در خواهد آمد. کروم 56 قرار است در ماه ژانویه عرضه شود. در نسخه 56 هر زمان کاربری سعی کند در صفحاتی که از پروتکل انتقال ابرمتن HTTP استفاده می‌کنند، اطلاعات حساسی همچون گذرواژه یا نام کاربری را وارد کند، کروم هشدار خواهد داد که شما در حال بازدید از یک صفحه رمزنگاری نشده و غیر ایمن هستید.

مطلب پیشنهادی

چگونه گوگل میلیاردها کد برنامه‌نویسی را مدیریت می‌کند؟

در آینده این صفحات همراه با یک نماد مثلثی رنگ قرمز که در نوار آدرس به کاربر نشان داده خواهند شد، برچسب‌گذاری می‌شوند. این سمبل نشان می‌دهد که این صفحات همچنان به صورت غیرایمن اطلاعات خود را در اختیار کاربران قرار دارند. امیلی شکتر از تیم امنیتی گوگل در این ارتباط گفته است: «در گذشته صفحات مبتنی بر پروتکل انتقال ابر متن با یک نماد معمولی نشانه‌گذاری می‌شدند. اما به نظر من این راهکار آن‌گونه که باید نمی‌تواند صفحات غیرایمن را نشان دهد. زمانی که یک صفحه عادی وب بارگذاری می‌شود، این احتمال وجود دارد که این صفحه از سوی فرد ثالثی پیش از آن‌که به‌طور کامل بارگذاری شود، مورد سوء استفاده قرار گیرد. مجرمان سایبری این توانایی را دارند تا به راحتی هر چه تمام‌تر بدافزارهای خود را در صفحات وب رمزنگاری نشده وارد کنند. تکنیکی که به نام تزریق کد شهرت پیدا کرده است.»

به هر ترتیب کروم در تلاش است تا به‌طور مداوم امنیت مرورگرها را ارتقا دهد. به‌طوری که در جدیدترین تلاش سعی خواهد کرد از اطلاعات کاربران به بهینه‌ترین و مطمئن‌ترین شکل ممکن محافظت کند. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟