شرکت Hacking Team هک شد
قربانی شدن یکی از قوی‌ترین شرکت‌های هک و جاسوسی از شهروندان
بارها این جمله را شنیده‌اید که دست بالای دست وجود دارد. باز هم این جمله رنگ واقعیت به خود گرفت. Hacking Team که خود در زمینه هک کردن شهروندان با پلیس همکاری می‌کرد، به بدترین شکل ممکن مورد حمله هکری قرار گرفت.

Hacking Team شرکتی که با پلیس در ارتباط با هک کردن شهروندان همکاری می‌کند، اکنون هک شده است. در سری پست‌های منتشر شده، اعلام شده، هکرهای ناشناس اقدام به افشای 400 گیگابایت از فایل‌های داخلی این شرکت، به‌همراه سورس کدها و مکالمات آن‌ها پرداخته‌اند.

در پست منتشر شده یک نکته جالب نیز وجود دارد، ایمیلی از سوی مدیرعامل این شرکت، David Vincenzetti وجود دارد که نشان می‌دهد، او یک گروه هکری رقیب را چندین بار مورد تمسخر قرار داده است. هنوز هیچ گروه هکری مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته‌اند. Hacking Team بیش از چهل کارمند دارد و در زمینه فروش نرم‌افزارهای هکری تجاری به شکل قانونی در بیش از بیست کشور جهان از جمله مراکش، اتیوپی، امارات متحده عربی و مراکش به‌فعالیت می‌پردازد. در گزارشی که به‌تازگی درباره این شرکت منتشر شده است نشان می‌دهد، این شرکت نرم‌افزارهایی را به آژانس مبارزه با مواد مخدر برای شنود تلفن‌های مشکوک و ضبط پیام‌ها، ایمیل‌ها، گذرواژه‌ها و مانتیور کردن مکالمات کاربران به فروش رسانده است. Hacking Team در محافل امنیتی به دلیل تزریق کدهای مخرب به سرویس‌های Microsoft’ Lives و سایت به‌اشتراک‌گذاری فایل‌های ویدویی از شهرت خوبی برخوردار نیست. این شرکت توسط دو برنامه‌نویس ایتالیایی پایه‌گذاری شد، دو برنامه‌نویسی که اولین بار اقدام به ساخت و طراحی برنامه Ettercap کردند. برنامه‌ای که به سرعت تبدیل به یکی از ابزارهای قدرتمند هکرها برای جاسوسی از مردم تبدیل شد. موفقیت Ettercap منجر به شکل‌گیری Hacking Team شد که اکنون مورد توجه هکرهای رقیب این شرکت قرار دارد.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.
برچسب: 

ایسوس

نظر شما چیست؟