ایده نوآورانه برای کمک به مسافران
تماشا کنید: چمدان مسافرتی که به دنبال شما می‌آید!
شرکت "تراول میت روباتیکس" (Travelmate Robotics) که در سانفراسیسکوی آمریکا قرار دارد به‌تازگی کمپین سرمایه‌گذاری جمعی جدیدی را روی ایندی‌گوگو معرفی کرده که می‌تواند خبر خوبی برای مسافرانی باشد که از حمل کردن چمدان‌های خود به این طرف و آن‌طرف متنفر هستند. تیم طراحی کننده این چمدان شامل 26 نفر می‌شود.

این چمدان که "اولین چمدان کاملا و واقعا خودران" نامیده می‌شود؛ قیمتی معادل 399 دلار دارد و می‌تواند به‌صورت افقی یا عمودی حرکت کند. چرخ‌هایی که برای تراول‌میت درنظر گرفته شده به آن کمک می‌کند تا به‌راحتی از بین جمعیت حرکت کند.

مطلب پیشنهادی

مشاهده آن سوی دیوارها با اسمارت‌فون‌های اندرویدی + ویدیو

تنها چیزی که به آن نیاز دارید یک اسمارت‌فون با iOS 8.0 یا آندروید 4.4 به بالا است تا این چمدان به‌دنبال شما حرکت کند. تراول‌میت با حداکثر سرعت 3 متر بر ثانیه قادر است تا سرعت‌اش را با شما هماهنگ کند.

اگر سازندگان این چمدان بتوانند از طریق معرفی در سایت جمع‌آوری سرمایه جمعی ایندی‌گوگو 100 هزار دلار سرمایه جذب کنند؛ آن‌وقت کار تولید انبوه تراول‌میت را شروع می‌کنند.

به‌گفته شرکت سازنده "هدف ما آن است که تراول‌میت را عملیاتی کنیم و با معرفی این نوآوری؛ آینده را به شما هدیه دهیم. قیمتی که روی ایندی‌گوگو اعلام شده قطعا نسبت به قیمتی که بعدا برای خرده‌فروشی درنظر گرفته می‌شود کمتر است. دلیل آن‌هم کاملا مشخص است چون اگر از ایندی‌گوگو خرید کنید از ما برای توسعه این پروژه حمایت می‌کنید."

شارژ باتری این چمدان در حاالت کاملا خودران (همه‌جا شما را دنبال کند) 4 ساعت است اما در حالت استندبای تا 100 ساعت هم جواب می‌دهد. روی آن چراغ‌های LED تعبیه شده که میزان شارژ باتری را به شما نشان می‌دهد. اما اگر دوست ندارید که چراغ‌‌های آن تمام فرودگاه را متوجه خود کند؛ می‌توانید خاموشش کنید.

تراول‌میت با TSA سازگار است و کوچک‌ترین چمدان قابل حمل برای بردن به تمام خطوط هوایی است. قفل این چمدان هم به‌صورت دستی باز می‌شود و هم با سیستم اثر انگشت که باعث شده تا نسبت به سایر چمدان‌‌ها برتری خاصی داشته باشد.

چیپ GPS که به منظور حرکت و دنبال کردن شما در این چمدان جاسازی شده؛ کمک می‌کند تا شما همیشه آن را ردیابی کنید. چمدان‌های زیادی در بازار دیده می‌شوند که در آن‌ها از فناوری‌های مختلف استفاده شده؛ اما هیچ‌کدام از آن‌ها از این امکان برخوردار نیستند و همین مسئله باعث می‌شود تا منحصر‌به‌فرد باشد. چیپ GPS تراول‌میت قابل جدا کردن است که به شما کمک می‌کند تا آن را به هر کیف یا چمدانی که  می‌خواهیدد؛ بچسبانید. اگر این چمدان به‌هر دلیلی حدود 48 متر از اسمارت‌فون شما دور شود؛ شروع به هشدار دادن می‌کند.

هم‌چنین شرکت سازنده تراول‌میت گفته که دو چیپ اضافی هم برای تمام مدل‌ها درنظر می‌گیرد تا مصرف‌کننده‌ها از آن‌ها روی هرچیز دیگری که همراه خود دارند استفاده کنند.

هرچه بیشتر درباره تراول‌میت می‌خوانیم؛ بیشتر ما را به‌خود جذب می‌کند به‌ویژه این‌که قیمت آن‌هم کاملا منطقی به‌نظر می‌رسد.

در حقیقت می‌توان گفت که تراول‌میت یک روبات همراه است که در شکل یک چمدان خودران مسافران را همراهی می‌کند. طراحی این چمدان بسیار زیبا است و موتوری که برای آن تعبیه شده آن‌قدر قدرت دارد که بتواند یک کیف دیگر هم روی آن قرار داد.

وقتی کسی در مسیرش قرار بگیرد؛ تراول‌میت جهتش را عوض می‌کند تا کسی آسیب نبیند. باتری آن می‌تواند از طریق پورت USB و یک پریز برق استاندارد سایر دستگاه‌ها را شارژ کند.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟