گالری عکس: کوچک‌ترین دِرون دنیا که کف دست جا می‌گیرد
آیا دوست دارید بدون این‌که نگران آسیب رساندن به UAV گران قیمت‌تان باشد آن را به پرواز درآورید؟ اگر پاسخ مثبت است دِرون جدید Vidius VR از شرکت Aerix برای شما ساخته شده است.

1606683296_1_0.gif

این وسیله در حقیقت کوچک‌ترین دِرون واقعیت مجازی جهان است. اندازه آن تنها 4.3x4.3x2.5 سانتی‌متر است و قیمت آن‌هم به‌قدری پایین است که هیچ وسیله دیگری از این لحاظ نمی‌تواند با آن رقابت کند. دِرون Vidius VR با قیمت تنها 75 دلار آماده پیش‌سفارش است. این دِرون قادر است در ارتفاع ۳۰ متری از زمین به پرواز دربیاید و به‌صورت ۳۶۰ درجه در آسمان شروع به چرخیدن و حرکت کند در حالی‌که هم‌زمان مشغول پخش و ضبط ویدئو است. ویدئوهای پخش شده را نیز می‌توان به‌صورت زنده از طریق AERIX VR Goggles مشاهده کرد.

رابرت ماریسون؛ مالک و مؤسس Aerix Drones که در عین حال سرپرست تیم مهندسی این شرکت نیز است؛ می‌گوید: «وقتی هدست را روی سر می‌گذارید به‌عنوان اولین نفری که قادر است تصاویر را ببیند این حس در شما به‌وجود می‌آید که داخل کابین بسیار کوچک این دِرون قرار دارید. این حس که بتوانید یک دستگاه به این کوچکی را به پرواز دربیاورید؛ فوق‌العاده و بی‌نظیر است. شما هم‌چنین می‌توانید تصاویر را به‌صورت مستقیم جلوی چشمان‌تان مشاهده کنید.»

ماریسون ادامه می‌دهد که Vidius VR بر پایه نظرات کاربران ساخته شده است. این کمپانی در ابتدای سال 2016 اولین دِرون‌های Vidius را وارد بازار کرد و با گرفتن نظرات و پیشنهاد‌ات خریداران و کاربران؛ این دِرون جدید را ساخت.

روی این دِرون امکانات و ویژگی‌هایی دیده می‌شود که روی هیچ دِرون دیگری با این قیمت دیده نمی‌شود. یکی از آن‌ها Altitude Assistance Module است که به خلبان کمک می‌کند با ثابت نگه داشتن ارتفاع دِرون؛ روی هدایت و کنترل آن تمرکز داشته باشد. علاوه بر آن؛ می‌توان آن را در حالت‌های Headless Mode؛ Tricks Mode و ... به پرواز درآورد.

اما در پایان باید به این نکته اعتراف کرد که دلیل فروش Vidius VR طراحی بسیار ظریف و مینیاتوری این دِرون است که باعث می‌شود بدون کوچک‌ترین نگرانی آن‌را در اطراف خانه به پروار درآورد.

ماریسون در این‌باره می‌گوید: «می‌توانید آن‌ها را داخل خانه یا شرکت یا حتی خوابگاه دانشگاه به پرواز دربیاورید و نگران آسیب رساندن به چیزی یا حتی به خود دِرون نباشید. آن‌ها به‌قدری کوچک هستند که هیچ خسارتی وارد نمی‌کنند.»

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟