شارژرهایی هیدروژنی با کارت‌های قابل بازیافت
گالری عکس CES 2016: شارژری که نیازی به پریز برق ندارد
یک شاهکار دیگر توسط استارت‌آپ‌ها در نمایشگاه CES، شارژرهایی است که نیازی به پریز برق برای شارژ شدن ندارند. JAQ کوچکترین و قدرتمند‌ترین باتری‌های سوختی سلولی در حال حاضر در دنیا است.

ثبثبثب.gif

شرکت سوئدی MyFC قصد دارد تا با شارژر جدید خود که JAQ نام دارد، باتری‌های لییتیوم یونی موجود در جهان را با سلول‌های سوخت هیدروژنی تعویض کند. به جای متصل کردن شارژرهای معمولی به پریز برق و شارژ کردن باتری، سازندگان JAQ توانسته‌اند تا یک فرآیند شیمیایی منحصر‌به‌فرد با کارت‌های مخصوصی که در آن‌ها آب و نمک است تولید کنند، که پس از متصل کردن این کارت‌ها به شارژر JAQ توسط 10 سلول هیدروژنی موجود در این شارژر میزان 1800 میلی آمپر ساعت انرژی تبدیل و ذخیره شود و سپس از طریق USB می‌توانید این انرژی را به گوشی خود منتقل می‌کنید. به طور نسبی این میزان انرژی برای پر کردن باتری یک آیفون6 و گلکسی S6 کفایت می‌کند.

از آنجایی که این شارژر نیاز به شارژ شدن توسط الکتریسیته ندارد، می‌تواند در مسافرت‌هایی که به برق دسترسی ندارید بسیار به کمک شما بیاید. شرکت تولید کننده این شارژر انتظار دارد تا کسانی که از این دستگاه استفاده می‌کنند 10 تا 20 کارت را با خود به همراه داشته باشند.

از آنجایی که این شارژر به کارت‌ها وابسته است این شرکت سعی کرده است تا هزینه این کارت‌ها را تا نزدیک به صفر پایین بیاورد. در حال حاضر هزینه تقریبا 5 دلار در ماه برای تعداد مناسبی کارت پیش‌بینی شده است. در حال حاضر این شارژر در سوئد فقط موجود است و تا آخر این ماه در دبی نیز موجود خواهد بود و تا آخر سال به بازار‌های آمریکا و چین نیز وارد می‌شود.

مهم‌ترین نکته در مورد این شارژر این است که تا چند وقت دیگر کاملا قابل بازیافت خواهد بود.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟