با هدف ترویج فرهنگ هوشمند‌سازی ساختمان‌ها در ایران؛
اولین همایش جایزه ساختمان‌های هوشمند ایران برگزار شد + گالری عکس
همایش اولین دوره جایزه ساختمان‌های هوشمند ایران (ISBA) عصر روز چهارشنبه دوم دی ماه از ساعت 16 تا 21 در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد و به طرح‌های برتر هوشمند‌سازی، امتیازاتی تعلق گرفت. شرکت‌کنندگان در این همایش در رابطه با هوشمند‌سازی ساختمان‌ها، به ارائه طرح‌های خود پرداختند و سخنرانان نیز از اهمیت هوشمندسازی و لزوم ایجاد تحرک بیشتر در این صنعت، سخن گفتند. مهندس غرضی، مهندس هاشمی و سردار طلایی از مهمانان ویژه این همایش بودند. خبرنگار سایت شبکه حال و هوای این همایش را به تصویر کشیده است.

760 4_0.gif

اولین دوره "جایزه ساختمان‌های هوشمند ایران" توسط شرکت مشاورین کیفیت‌ساز کارآفرین با همکاری دبیرخانه جایزه مدیریت ایران و انتشارات امیران برنامه‌ریزی و اجرا شد تا راه‌های هوشمندسازی ساختمان‌ها با هدف جلوگیری موضوع هدررفت انرژی که یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های جوامع بشری امروز است، از دریچه علوم نوین مهندسی و ساختمان‌سازی بررسی شوند.

همایش اولین دوره جایزه ساختمان‌های هوشمند ایران (ISBA)

در این مراسم شرکت‌کنندگان از همه حوزه‌های فعال در صنعت ساختمان‌سازی و معماری کشور و بخش‌های مرتبط حضور داشتند. مهندس هاشمی، مهندس غرضی و سردار طلایی از مهمانان ویژه این همایش بودند که در سخنانی بر هوشمندسازی ساختمان‌ها و اجرایی کردن طرح‌های صرفه‌جویی مصرف انرژی در ایران تاکید کردند.

همایش اولین دوره جایزه ساختمان‌های هوشمند ایران (ISBA)

هم‌چنین شرکت‌کنندگان در این همایش با اشاره به لزوم حرکت پرشتاب‌تر به سمت هوشمند‌سازی ساختمان‌ها، به ارائه طرح‌های خود پرداختند و امتیازاتی نیز به برترین طرح‌های هوشمندسازی ارائه شده در این همایش، اعطا شد. اما نمایشگاهی نیز با حضور چند شرکت‌ فعال مانند دانیار، ژیوار سفیر نوین، مجتمع رسانه‌ای ساختمان سبا، پوشش سازندگان نوآور، تجارت فرآیند چهارفصل و ماهان در زمینه هوشمندسازی برگزار شد و حاضرین در این نمایشگاه، آخرین دستاوردها، محصولات و خدمات مرتبط با صنعت هوشمندسازی ساختمان‌ها را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دادند.

همایش اولین دوره جایزه ساختمان‌های هوشمند ایران (ISBA)

همایش اولین دوره جایزه ساختمان‌های هوشمند ایران (ISBA) عصر روز چهارشنبه دوم دیماه از ساعت 16 تا 21 در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد.

درباره هوشمندسازی ساختمان‌ها
امروزه سیستم اتوماسیون ساختمان به عنوان ابزاری کارآمد برای یکپارچه‌سازی، کنترل و مدیریت زیر سیستم‌های بکار رفته در یک ساختمان نظیر تاسیسات مکانیکی، الکترونیکی و سیستم‌های ایمنی و امنیتی به کار گرفته می‌شوند که در علوم نوین معماری و مهندسی ساختمان از آن به سیستم مدیریت هوشمند ساختمان (Building Management System) یاد می‌شود. صرفه‌جویی و بهینه‌سازی مصرف انرژی، کاهش هزینه‌های استهلاک و خرابی سیستم‌ها، بهبود شرایط ایمنی و امنیتی ساختمان، کاهش تولید آلاینده‌های مخرب محیط زیست، کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری، کاهش خطای انسانی در کنترل تجهیزات و ارتقای سطح آسایش ساکنین از مزایای بکارگیری مدل اتوماسیون در ساختمان‌‌های هوشمند هستند. خوشبختانه چند سالی است که مقوله "هوشمندسازی ساختمان‌ها" در ایران نیز مورد توجه قرار گرفته است. برگزاری همایش "جایزه ساختمان‌های هوشمند ایران" نیز در همین راستا انجام شد تا فعالین این حوزه، طرح‌ها و مقالات خود را ارائه و امتیاز کسب کنند؛ اما جوایز ساختمان‌های هوشمند طرحی تشویقی است که به عملکردهای برتر در هر یک از حوزه‌های رشد و توسعه سیستم‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری هوشمندسازی ساختمان‌های اداری، مسکونی، آموزشی و تجاری اعطا می‌شود تا از این طریق، بسترهای لازم برای آشنایی همه فعالین هوشمندسازی ساختمان‌ها اعم از حقیقی و حقوقی با بهترین طرح‌ها و عملکردها، مسیر شود. جوایز این طرح به صورت 1000 امتیازی و شامل سطح طلایی، نقره‌ای و برنزی است که به برترین‌های نمایندگی‌ها، واردکنندگان و فروشندگان تجهیزات، مشاوران و شرکت‌های نصاب تجهیزات، مهندسین و برنامه‌نویسان نرم‌افزاری، شرکت‌های طراحی، مهندسی و سازندگان و مالکین و صاحبان ساختمان‌های هوشمند اعطا می‌شود.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟