آخر هفته با شبکه
گالری عکس: تصاویر فوق‌العاده از حیرت‌انگیزترین رودخانه دنیا که تا به‌حال اسم آن‌را نشنیده‌اید
رودخانه‌های زیبا در این دنیا کم نیستند. اما رودخانه‌ای در کشور کلمبیا وجود دارد که رنگ آن قرمز است و به‌واقع حیرت‌انگیزترین و شگفت‌آورترین رودخانه دنیا به‌شمار می‌رود. برای دیدن عکس‌های فوق‌العاده این رودخانه زیبا با ما همراه باشید.

رودخانه Rio Cano Cristales معمولا با نام "رودخانه‌ای با پنج رنگ" عنوان می‌شود. این رودخانه در پارک ملی ماکارنا در کلمبیا قرار دارد و یکی دیگر از نام‌های آن "رودخانه رنگین‌کمان" است. به‌دلیل نگرانی‌های امنیتی، این رود تا سال 2009 به‌روی گردشگران و مسافران بسته بود. اما، این رودخانه فوق‌العاده تماشایی دوباره بازگشایی شده تا همه از دیدن آن لذت ببرند و عکس‌های زیبا و حیرت‌انگیز بگیرند.

رنگ زیبای قرمزی که در این رود دیده می‌شود و از بسیاری از آبشارهای آن سرازیر می‌شود در واقع گیاهی به‌نام macarenia clavigera است. این گیاه مختص همین منطقه است. گیاه ماکارنیا با چسبیدن و آویزان شدن از صخره‌ها باعث شده تا همه جا سایه جالبی از رنگ قرمز دیده شود.

البته سفر به این پارک کار ساده‌ای نیست. گردشگران ابتدا باید کوه‌نودری کنند و بعد از آن سوار اسب شده و به این پارک زیبا بیایند. هرچند که وقتی این گالری شگفت‌آور را مشاهده کنید حتما با من هم‌عقیده خواهید بود که این پارک واقعا ارزش چالش رسیدن به‌آن را دارد.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 222 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال