آخر هفته با شبکه
گالری عکس: تصاویری نفس‌گیر از تقابل انسان و طبیعت در صحرای دبی
وقتی صحبت از امارات متحده عربی می‌شود شاید اولین چیزی که به ذهن می‌رسد مراکز خرید پر زرق‌وبرق و آسمان‌خراش‌های زیبا در دبی و ابوظبی است. اما، «ایرانئوس هروک» عکاس استرالیایی با یک پهپاد به گشت‌وگذار در صحراهای این کشور پرداخته است. این گالری را از دست ندهید.

ماحصل این سفر عکس‌های نفس‌گیر و حیرت‌آوری است که هر بیننده‌ای را به‌وجد می‌آورد. ایرانئوس که پیش‌زمینه‌ای در حوزه طراحی و هنرهای زیبا دارد، متخصص عکاسی از مناظر و پرتره است. وی در کارهای خود از نقاشی استادان این حوزه و هم‌چنین سینما الهام می‌گیرد. عکس‌هایی که او می‌گیرد دربرگیرنده جنبه‌های سنتی و معاصر است به‌طوری که توازن زیبایی بین دقت فنی و شیوه منحصر به‌فرد خود ایجاد می‌کند.

جنگ بین طبیعت و انسان در امارات از هر جای دیگری قوی‌تر است. مناظر خشک و بی‌آب و علف با سرعت بسیار بالایی ساخته شده‌اند. به‌طور مثال، شهری مانند دبی از یک بندر بی‌اهمیت و بدون امکانات در عرض تنها چندین دهه تبدیل به یک کلان شهر پرازدحام شده است. اما، طبیعت بی‌کار نمی‌نشیند و به‌هر طریق ممکن ضربه می‌زند و ایرانئوس این پدیده را با عکس‌های هوایی آخرالزمانی و سورئال خود به‌تصویر کشیده است. این عکس‌ها نشان می‌دهد که صحرای این کشور به‌آرامی در حال پیشروی به‌سوی بزرگ‌راه‌ها و شهرک‌ها است.

برای دیدن این عکس‌های زیبا گالری زیر را مشاهده کنید.

حفظ یک درخت دیگر، دبی

تا جایی که می‌توان پیش رفت.

کسی نگفته که راه ساده‌ای در پیش است.

اتومبیل رانی در دبی

بعد از کلی تمرین نیاز به‌کمی استراحت است.

انسان در برابر طبیعت.

سراب چهارم.

میدان بنفش.

محبوب‌ترین ورزش دنیا در هر جایی انجام می‌شود

تصویر شنی.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز