آخر هفته با شبکه
گالری عکس: جف بزوس در مراسم افتتاح پروژه آمازون Spheres
بالاخره انتظارها به‌پایان رسید و Amazon Spheres به‌روی عموم باز شدند. در واقع، این ساختمان‌های پیازی‌شکل، فضایی برای استفاده کارمندان آمازون و انجام کارهای این شرکت و هم‌چنین برای تحسین رهگذرانی هستند که از بیرون به آن‌ها نگاه می‌کنند. البته، اگر یکی از اعضای تور گروهی آمازون HQ یا یکی از مدارس محلی باشید می‌توانید از داخل آن بازدید کنید.

مانند خیلی از طراحی‌های ماجراجویانه، Spheres تضادهای زیادی به‌همراه دارند: برخی آن‌را تلاش آمازون برای معطوف کردن توجه سایرین می‌دانند، اما گروهی دیگر آمازون را به‌خاطر اصالت این ایده و نحوه استفاده آن‌ها از فضای موجود تحسین می‌کنند. شهر سیاتل چندان با معماری‌های عجیب‌وغریب ناآشنا نیست و حالا به‌نظر می‌رسد که ساختمان‌های جدید آمازون بخشی از همین معماری هستند.

پروژه جدید آمازون چندی پیش طی مراسمی ویژه و با حضور رسانه‌ها افتتاح شد. برای بازگشایی درها به‌روی عموم از یکی از فناوری‌های روز دنیا یعنی دستیار صوتی آمازون استفاده شد. جف‌بزوس، مدیرعامل این شرکت و ثروتمندترین مرد دنیا، در ابتدای این مراسم و به‌صورت نمادین فریاد زد: "الکسا، درهای Spheres را باز کن!" این ساختمان فاصله زیادی با دفتر اصلی این شرکت یعنی همان‌جایی که جف بزوس امپراطوری خرده فروشی آنللاین را هدایت می‌کند ندارد. آمازون Spheres بخشی از کمپ شهری این شرکت در مرکز سیاتل است.

سالن‌های اجتماعات و دیوارهای پوشیده شده از گیاه بخشی از پروژه Spheres است.

جف بزوس (نفر سوم از سمت چپ) درحال بازدید قسمت‌های مختلف Spheres.

میهمانان می‌توانند در مکانی به‌نام "لانه" نشسته و با هم صحبت کنند.

خنده و خوش‌وبش جف بزوس (سمت چپ) با ران گاگلیارود، طراح و مسئول نگهداری از فضای سبز Spheres.

الکس کوک، عکاس مجله سیاتل در حال ثبت تصویر از پروژه جدید آمازون.

سخنرانی جف بزوس برای میهمانان حاضر در مراسم بازگشایی و افتتاح Spheres

مطلب پیشنهادی

گالری عکس: جدیدترین Roadster تسلا، ابرخودروی الکتریکی که از بوگاتی Chiron هم سریع‌تر است
آخر هفته با شبکه: تسلا Roadster جدید در 1.9 ثانیه 100 کیلومتر را طی می‌کند

برچسب: