دریافت اطلاعات شخصی بیشتر
کاربران موتور جستجوگر گوگل این روزها چه پیغامی می‌گیرند؟
مدتی است بعضی از کاربران زمانی که در نظر دارند از موتور گوگل و از طریق مرورگر کروم و زمانی که حساب کاربری جیمیل آن‌ها فعال بوده است جستجویی را انجام دهند با پیغامی روبرو می‌شوند که گوگل به آن‌ها اعلام می‌دارد یکسری اطلاعات در ارتباط با سرویس‌هایی که از آن‌ها استفاده می‌کنند همچون یوتیوب، گوگل و... به منظور ارائه سرویس‌های بهتر جمع‌آوری می‌شود.

گوگل در موافقت‌نامه‌ای که در این ارتباط به کاربران نشان داده اعلام داشته است که فعالیت‌های آن‌ها در ارتباط با سرویس‌هایی همچون گوگل‌مپ و زمانی که کاربر در جست‌وجوی رستورانی است یا زمانی که در حال مشاهده ویدیویی است برای ارائه خدمات بهتر جمع‌آوری شده و پردازش می‌شود. در این موافقت‌نامه آماده است که اطلاعاتی همچون مشخصات دستگاه مورد استفاده، آدرس‌های IP متعلق به دستگاه‌ها، داده‌های ذخیره شده در فایل‌های کوکی و داده‌های مربوط به موقعیت جغرافیایی کاربر ضبط می‌شود.

گوگل هدف از اینکار را ارائه هرچه مطلوب‌تر خدمات اعلام کرده و خاطر نشان کرده است این اطلاعات برای نمایش دقیق‌تر تبلیغات، بهبود امنیت کاربران و تحلیل بهتر سرویس‌ها به کار گرفته می‌شود. در بخشی از این خط مشی آماده‌ است که از میلیاردها رکورد داده‌ای که در این ارتباط جمع‌آوری می‌شود برای تصحیح گرامر زبان‌ها، نمایش پیغام‌های امنیتی به کاربر و هدفمندسازی ارائه اطلاعات به کاربران استفاده می‌شود.

گوگل همچنین به این موضوع اشاره کرده است که اگر گزینه موافق هستم را کلیک کنید، این موافقت‌نامه در ارتباط با حساب کاربری گوگل و روی همه دستگاه‌ها و مرورگرهایی که از آن‌ها استفاده می‌کنید عمل خواهد کرد.

گوگل همچنین گزینه‌ای تحت عنوان "سایر گزینه‌ها" در اختیار کاربران قرار داده است که به آن‌ها اجازه می‌دهد یکسری تنظیمات مربوط به حریم خصوصی، نمایش آگهی‌ها، نحوه استفاده مرورگر از کوکی‌ها یا ارسال داده‌ها برای سرویس‌هایی همچون Google Analytics را تنظیم کنند.

گوگل گفته است اگر کاربران تمایل داشتند همزمان قادر هستند این موارد را از طریق آدرس myaccount.google.com تنظیم کنند. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟