کنفرانس WWDC 2015
پشتیبانی Apple Pay از کارت‎های هدیه و حذف Passbook
دیگر اپل پی تنها مختص به کارت‎های اعتباری نیست. در کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان اپل امسال، این شركت اعلام كرد که قصد دارد کارت‎های هدیه و فروشگاهی را با اپل پی یکپارچه کند و پس‌بوک نیز به والت تغییر نام خواهد داد. حالا دیگر زمان خداحافظی با پس بوک کمتر شناخته شده است.

1606683296_1_0.gif

اجازه دهید اول کمی‎ در مورد کارت‎های هدیه صحبت کنیم که فعالیت خود را پاییز امسال و با iOS 9 آغاز خواهد کرد. اپل پی از غالب کارت‎های هدیه پشتیبانی خواهد کرد. شما می‎توانید آنها را به همان شیوه کارت‎های اعتباری اضافه و ذخیره کنید (اپل پی زمانی که شما آن را روی کارت خوان فروشگاه نگه می‎دارید، بر اساس اطلاعات دریافتی به طور خودکار کارت هدیه صحیح را انتخاب می‎کند.) 

علاوه بر مکان‎هایی که شما می‎توانید از اپل پی استفاده کنید، برنامه جدید نقشه iOS 9 به شما نشان خواهد داد که کدام شرکت‌های تجاری از اپل پشتیبانی می‎کنند. خبر دیگر آن که اپل پی قرار است ماه آینده به انگلستان هم وارد شود و با هشت بانک مطرح همکاری خواهد داشت.

اپل پی از اکتبر سال گذشته روی آیفون 6 و آیفون 6 پلاس (و پس از آن روی اپل واچ) قابل استفاده بود و از اغلب کارت‎های اعتباری نیز پشتبانی می‎کند. طبق آخرین گزارش‌های مطبوعاتی منتشر شده، اپل پی از 98 درصد کارت‎های اعتباری و بانکی فعال در ایالات متحده پشتیبانی خواهد کرد. هر چند این اولین سیستم پرداخت دیجیتال در ایالات متحده نیست، اما قطعا گسترده‎ترین خدماتی است که تا کنون ارائه شده است. به احتمال زیاد اپل به زودی با رقبای سرسختی از جمله سامسونگ پی و آندرويد پی گوگل که هر دو امسال وارد بازار خواهند شد روبرو خواهد بود. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟