۱۲ ساله هندی
این دختربچه از انیشتن و هاوکینگ باهوش‌تر است
18 ارديبهشت 1396
در طول تاریخ بالاترین امتیاز آزمون‌های هوش به آلبرت انیشتن تعلق دارد. اما به نظر می‌رسد یک دختر ۱۲ ساله هندی‌تبار روی دست انیشتن و البته استفان هاوکینگ بلند شده است.

موسسه Mensa بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین موسسه بین‌المللی آزمون هوش در جهان است. این موسسه هر ساله آزمون هوش خود را برگزار می‌کند.

امسال دختری هندی به نام «راجگاری پاوار» که فقط ۱۲ سال دارد توانسته است در آزمون‌های موسسه بریتیش منسا نمره ۱۴۰ را از ۱۶۲ نمره کسب کند. آلبرت انیشتن و استفان هاوکینگ در این آزمون نمره ۱۳۸ کسب کرده‌اند. بنابراین، این دختر فعلا دو امتیاز بالاتر دارد. 

راجگاری پاوار ماه گذشته در شهر منچستر انگلیس آزمون هوش بریتیشن منسا آی‌کیو را انجام داد که امتیاز ۱۴۰ را کسب کرد. فعلا راجگاری پاوار جزو یک درصد باهوش‌ترین افراد جهان است. البته، در میان افراد زیر ۱۸ سال باهوش‌ترین فرد محسوب می‌شود. این دختر در منطقه کشایر انگلیس زندگی می‌کند. 

اما آیا او می‌تواند راه انیشتن و هاوکینگ را بپیماید و به دانشمندی ماندگار در جهان تبدیل شود. همه کارشناسان اعتقاد دارند برای موفقیت علاوه بر هوش، به انگیزه، تلاش، تمرین و عوامل محیطی دیگری نیاز است. 

 


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 222 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال