اضافه شدن مود آفلاین به نسخه آندروید اینستاگرام
اگر اندرویدی هستید، بدون اینترنت با اینستاگرام کار کنید
اگر فیسبوک "لایت" را در اختیار کاربران دنیای توسعه‌دهنده‌ها قرار داده، اینستاگرام هم مود آفلاین را برای دستگاه‎های اندرویدی آورده است. این شرکت که در حال حاضر یکی از زیرمجموعه‎های فیسبوک است، در رویداد F8 اعلام کرد از حالا به بعد خیلی از ویژگی‎ها و قابلیت‎های اپ آندرویدی آن‎ها به‎صورت آفلاین هم کار می‎کند.

یعنی کاربران حتی بدون دسترسی به اینترنت هم قادر به گشت‌و‌گذار در فیدها و حرکت بین تب‌ها هستند. این مسئله به‌خصوص برای کشورهای در حال توسعه که اینترنت با مشکلاتی روبرو است، از اهمیت بالایی برخوردار است. البته یک نکته لازم به ذکر است. کاربران در این حالت تنها قادر به مشاهده عکس‌ها و پروفایل‌هایی هستند که زمان دسترسی به اینترنت یک بار آن‌ها را بارگذاری کرده‌اند.

کاربران می‌توانند عکس‌ها را لایک کنند، نظر بگذارند یا از فالو کردن شخس خاصی منصرف شوند. اما تا زمانی که ارتباط دستگاه دوباره به اینترنت وصل نشود، هیچ کدام از این موارد اعمال نمی‌شود.

مطلب پیشنهادی

آموزش فعال‌سازی تایید هویت دو مرحله‌ای اینستاگرام
قابلیت تایید دو مرحله‌ای اینستاگرام به صورت عمومی منتشر شد!

شاید یکی از دلایلی که این امکان فقط برای اپ اندروید این شرکت راه‌اندازی شده، استفاده بیشتر از دستگاه‌های اندرویدی در بازارهای در حال توسعه باشد ولی این‌طور نیست که این قضیه برای اپ‌های iOS وجود نداشته باشد. مود آفلاین روی اپ iOS هم ارائه شده است. علاوه بر این، پست‌ها و نظراتی را که قبلا گذاشته شده بارگذاری می‌کند ولی کاربران تا زمانی‌که به اینترنت متصل نباشند، تغییری صورت نمی‌گیرد.

این شبکه اجتماعی که روی عکس متمرکز شده قرار است قابلیت‌های بیشتری را به حالت آفلاین بیاورد و این برای جاهایی که ایننترنت در دسترس نیست کاربرد زیادی دارد. هم‌چنین اینستاگرام به سایت تک‌کرانچ گفته که مود آفلاین در آینده به پلتفرم iOS اضافه می‌شود.

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟