برنامه‌های ویژه هواوی برای استفاده از شارژ بی‌سیم
دکل‌های هواوی دِرون‌ها را شارژ می‌کنند
اگر اخبار کنگره جهانی موبایل امسال را که در بارسلون اسپانیا در جریان است دنبال می‌کنید؛ حتما می‌دانید که خبر بزرگ و مهم هواوی معرفی گوشی P10 و یک ساعت جدید بود. ولی این شرکت در زمینه‌های دیگر نیز فعال است که یکی از آن‌ها دنیای دِرون‌ها است.

1606683296_1_0.gif

به‌دور از سالن‌های بزرگ این نمایشگاه که مملو از اسمارت‌فون‌های جدید و مختلف است؛ جایی وجود دارد به‌نام "شهر نوآوری". هرچند که بیشتر به کلاه ایمنی شباهت دارد تا چیز دیگری. ولی به‌هر حال؛ هواوی در این مکان خاص ایده‌های عجیب و خاص‌اش را به نمایش گذاشته است. یکی از این ایده‌ها؛ حل مشکل عمر کوتاه باطری دِرون‌ها است. ایده‌‌ای که هم زیرکانه است و هم هوشمندانه.

عکسی که در بالا مشاهده می‌کنید؛ یک مدل ساخته شده از دکل تلفن همراه است. در این برنامه قرار نیست دِرون‌های خیلی بزرگ داشته باشیم.

این مفهوم بخشی از پروژه هواوی به‌نام "ایکس لبز" (X Labs)‌ است که با همکاری چاینا موبایل انجام می‌شود. تیم سازنده این طرح دو فاکتور مهمی که به گمان آن‌ها بیشترین مشکل را در زمان استفاده از دِرون‌ها برای بررسی و بازرسی سایت‌های تلفن همراه ایجاد می‌کردند؛ شناسایی کردند. این دو فاکتور عبارت‌اند از: طول عمر باتری و تداخل GPS ساختمان‌های اطراف. حتی آن‌ها معتقدند مشکل GPS در خیلی از موارد با کوتاه شدن طول عمر باتری در ارتباط مستقیم است. راه‌کار پیشنهادی تیم هواوی استفاده از دکل‌های تلفن همراه برای تقویت دیتای GPS و انتقال آن به دِرون‌ها حتی در شرایطی است که شارژ بی‌سیم ارائه می‌دهند.

مطلب پیشنهادی

تماشا کنید: دِرون اینتل ستاره مسابقات اسلم‌دانک NBA شد
اسلم‌دانک فوق‌ ستاره لیگ بسکتبال حرفه‌ای آمریکا به کمک دِرون

آن‌ها امیدواراند فناوری شارژ بی‌سیم در آینده به نقطه‌ای برسد که دِرون برای رفع مشکلات خود در این زمینه حتی نیاز به فرود یک ثانیه‌ای هم نداشته باشد. ولی با شرایط کنونی که امکان شارژ بی‌سیم یک گوشی موبایل که تنها چند متر با منبع شارژ فاصله دارد؛ به‌سختی انجام می‌شود باید گفت تبدیل این رویا به واقعیت به این زودی‌ها صورت نمی‌گیرد. ولی اگر این فناوری با سرعت زیاد توسعه پیدا کند می‌تواند کاربردهایی فراتر از بازرسی دکل تلفن همراه داشته باشد.

چاینا موبایل که شریک هواوی در این پروژه است، برنامه‌هایی برای شبکه‌های خود که شامل دِرون‌ها هم می‌شود؛ در نظر دارد. تابستانی که گذشت خبر مشارکت آن‌ها با اریکسون برای استفاده از کوادکوپترهای 5G به‌عنوان یک تکرار کننده بین دو دکل تلفن همراه برای کاهش مشکلات موجود منتشر شد. با توجه به این‌که متوسط مدت زمانی که دِرون‌ها می‌توانند در آسمان پرواز کنند بیشتر از ۳۰ دقیقه نمی‌شود؛ این راه‌کار در بهترین حالت خود فقط یک راه‌کار موقتی است. حال باید دید این پروژه‌ها در آینده به چه نوآوری‌هایی دست پیدا می‌کنند.

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟