با اندروید 7.1.1 نوقا بیشتر آشنا شوید
هم‌اکنون کدام اسمارت‌فون‌ها به اندروید 7.1.1 به‌روزرسانی می‌شوند؟
شرکت بزرگ گوگل در ماه دسامبر سال 2016 به روز رسانی اندروید 7.1.1 نوقا را منتشر کرد. هم اکنون برخی از گوشی‌های هوشمند به طور OTA قادر به دریافت این آپدیت هستند. در این مقاله شرح مختصری در مورد اندروید 7.1.1 نوقا ارائه می‌کنیم و لیست اسمارتفون‌هایی که هم اکنون قادر به استفاده از این آپدیت هستند را هم ارائه خواهیم کرد. با سایت شبکه همراه باشید.

مقدمه

گوگل در ماه دسامبر آپدیت اندروید 7.1.1 نوقا را منتشر کرد. اندروید 7.1.1 نوقا با هدف " ارائه قابلیت‌های پیکسل‌های گوگل در سایر محصولات اندرویدی" عرضه شده است. با نصب اندروید 7.1.1 نوقا اموجی‌های جدید و باکیفیتی به دستگاه‌تان اضافه می‌شوند، اپلیکیشن دوربین دستگاه به‌روزرسانی خواهد شد و کیبورد اختصاصی برای ارسال استیکرها، فایل‌های گیف (GIF) و غیره در اختیارتان قرار می‌گیرد.

هم اکنون برخی از گوشی‌های هوشمند به صورت OTA قادر به استفاده از اندروید 7.1.1 نوقا هستند. منظور از حالت OTA حالتی است که آپدیت یا به‌روزرسانی مورد نظر به طور مستقیم و از طریق اینترنت وای‌فای توسط دستگاه قابل دانلود است. برای استفاده از این آپدیت کافی است به بخش تنظیمات یا همان Settings دستگاه اندرویدی خود مراجعه کنید و از منوی About و Software Update نسبت به دانلود آپدیت مد نظر اقدام نمایید. اما کدام اسمارت‌فون‌ها هم اکنون قادر به استفاده از آپدیت اندروید 7.1.1 نوقا هستند؟

لیست اسمارت‌فون‌هایی که هم اکنون می‌توانند به اندروید 7.1.1 نوقا آپدیت شوند

گوگل به طور رسمی اعلام کرده که اسمارت‌فون‌های زیر هم اکنون قادر به دانلود و استفاده از آپدیت اندروید 7.1.1 نوقا هستند:

- نکسوس 6 (Nexus 6)

- نکسوس 5 ایکس (Nexus 5X)

- نکسوس 6 پی (Nexus 6P)

- نکسوس 9 (Nexus 9)

- گوگل پیکسل (Google Pixel)

- گوگل پیکسل ایکس ال (Google Pixel XL)

- نکسوس پلیر (Nexus Player)

- نکسوس سی (Nexus C)

- سری محصولات اندروید وان (Android One Devices)

بنابراین اگر از دستگاه‌های هوشمند فوق استفاده می‌کنید، هم اکنون قادر به دانلود و نصب آپدیت اندروید 7.1.1 نوقا خواهید بود.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 221 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال