رکورد فروش آنلاین تلفن هوشمند شکسته شد
رکوردزنی شیائومی با فروش 2.1 میلیون تلفن هوشمند در 24 ساعت
شیائومی چند روز پیش به جهان نشان داد كه چطور باید یک جشن تولد باشکوه برگذار کرد. این شرکت به مناسبت گرامی ‎داشت پنجمین سال تاسیس خود یک فروش ويژه 24 ساعته را برپا کرد که در پایان منجر به فروش 2.1 میلیون تلفن هوشمند از طریق Mi.com شد. خریداران فروشگاه آنلاین باعث شدند تا این شرکت یک رکورد جدید در گینس را ثبت کند.

1606683296_1_0.gif

 در وب‌سایت Guinness World Records آمده است که: «Mi.com تعداد باورنکردنی 2,112,010 دستگاه تلفن همراه را در سال‌روز تاسیس شیائومی به فروش رساند و یک رکورد جدید برای فروش تلفن همراه در یک فروش آنلاین را به نام خود ثبت کرد."

ارزش کل فروش این تلفن‌های هوشمند معادل 2.08 میلیارد یووان یا در حدود 335 میلیون دلار است. این شرکت همچنین  770,000 دستگاه لوازم خانگی هوشمند، 247,000 دستگاه Mi Power Strip،م 208,000  دستگاه Mi Band،م 79,000 دستگاه روتر Mi Wi-Fi و 38,600 دستگاه تلویزیون Mi طی این مراسم همراه با گوشی‌های هوشمند فروخته است. 

طبق مطلبی که در انجمن اینترنتی این شرکت قرار گرفت شیائومی ظرف 12 ساعت 500,000 دستگاه از این 2.1 میلیون تلفن هوشمند را ارسال و تحویل مشتری داده است، و 1800 کارمند بخش خدمات مشتری این شرکت به بیش از یک میلیون تماس تلفنی در آن روز باشکوه پاسخ دادند.

این در حالی است که اپل در مدت 24 ساعت از آغاز فروش iPhone 6 و iPhone 6 Plus تعداد 4 میلیون دستگاه از آن و 10 میلیون دستگاه از هر دو تلفن را در هفته اول افتتاحیه فروخت. سایت آرس‌تکنیکا اشاره می‎کند که این رکورد جهانی گینس بر اساس "بیش‌ترین موبایل فروخته شده در یک فروش آنلاین ظرف 24 ساعت بوده است."

بر اساس گفته IDC  و Trendforce شرکت شیائومی پنجمین تولیدکننده تلفن هوشمند در جهان است. اخیرا گزارشی از Kantar Worldpanel ComTech منتشر شده است که اشاره می‎کند طی سه ماه منتهی به فوریه، شیائومی جای اپل را به عنوان برترين تولیدکننده تلفن هوشمند در چین گرفته است. این شرکت قصد دارد به زودی یک سایت تجارت الکترونیک برای ایالات متحده راه‌اندازی کند، اما تلفن‎های هوشمند و تبلت‎های این شرکت در زمان شروع عرضه در دسترس این کشور نخواهد بود.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟