تب‌تاپ!؟ لپلت!؟ ما دوستشان داریم!
کامپیوتر‌های ترکیبی جان تازه می‌گیرند
کامپیوترهای ترکیبی یا هایبرید (لپ‌تاپ-تبلت‌هایی که شامل تجهیزات تغییرپذیر، جداشدنی‌ و تبلت‌های صفحه‌کلیددار می‌شوند)، همیشه از آن‌چه که بودند بهتر به نظر می‌آمدند. اغلب دستگاه‌های ترکیبی یا قدرتمند‌ هستند (و به اندازه یک جعبه میوه) یا باریک اندام‌اند (و شدیدا بی‌جان). برای اکثر تاجرانی که مسافرت می‌کنند، ترکیبی‌ها هرگز نمی‌توانند جای کامپیوتر اصلی را بگیرند.

حداقل در گذشته که چنین بود. تا اینکه اواخر سال گذشته اینتل پردازشگر Core M را عرضه کرد که روی یک معماری پربازده انرژی بنا شده بدون آن‌که بخواهد کارایی را فدا کند، نصف نیاکانش برق مصرف می‌کند. مصرف کمتر برق یعنی گرمای کمتر، و گرمای کمتر یعنی بی‌نیازی از سیستم خنک کننده. در نتیجه تعدادی از شرکت‌ها در حال عرضه دستگاه‌هایترکیبی سبک وزن، بدون فن و بسیار نازکی هستند که می‌توانند با لپ‌تاپ‌های استاندارد قدم به قدم پیش بروند.

البته هنوز مانده تا این جنبش ترکیبی‌ها به جایی رسد ولی فروش کامپیوترهای شخصی از سال 2011 و با روی کار آمدن تلفن‌های هوشمند کم شده است. اما اگر شما از آن دسته افرادی هستید که با چند گجت سفر می‌کنید، همین که یکی از آن‌ها کم شود هم خودش خبر خوبی است.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟