SSD جدید سامسونگ
12 خرداد 1395
درایو جامد ۵۱۲ گیگابایتی نازک‌تر از تمبر پستی
در حالی که در صنعت ذخیره‌سازی اسمارت‌فون‌ها و نوت‌بوک‌ها شاهد رابطه معکوسی میان حجم و سرعت با اندازه فیزیکی درایوهای ذخیره‌سازی هستیم اما رقابت شدید و تنگاتنگ میان شرکت‌ها باعث شده هر روز شاهد یک محصول با حجم و سرعت بیشتر اما اندازه نازک‌تر باشیم و اکنون نوبت سامسونگ است.

1606683296_1_0.gif

سامسونگ در نمایشگاه کامپیوتکس امسال و با فاصله کمی پس از معرفی درایو SSD پر سرعت و نازک خود با حجم ۱۶ ترابایت؛ یک محصول جدید ۵۱۲ گیگابایتی SSD معرفی کرد اما با قطری بسیار نازک در حدود نصف قطر یک تمبر پستی. سامسونگ در کنفرانس خبری معرفی این SSD تاکید داشت این محصول اولین ۵۱۲ گیگابایتی جهان است که از فناوری NVMe استفاده می‌کند. همچنین رابط‌های کنترلی میزبان و رجیسترها همگی در یک چیپ‌ست طراحی شده و به گونه‌ای مجتمع‌سازی شده‌اند که بالاترین سرعت انتقال اطلاعات در عین کارآمدی را به دست داده ولی حجم بسیار کمتری نسبت به مدل‌های دیگر به خود اختصاص می‌دهند. 

سامسونگ این SSD را برای نوت‌بوک‌ها و اولترابوک‌های بسیار سبک و نازک طراحی کرده است و اعتقاد دارد محصول جدیدش کارایی سه برابر یک SSD معمولی دارد. سامسونگ در کنفرانس مطبوعاتی خود سرعت خواندن/نوشتن این درایو را حداکثر ۱۵۰۰ مگابایت و ۹۰۰ مگابایت بر ثانیه بیان کرده است که یعنی شما می‌توانید یک ویدیوی HD با حجم ۵ گیگابایت را در سه ثانیه منتقل کنید. 

سامسونگ این محصول را از ابتدای ژوئن با ظرفیت‌های ۱۲۸، ۲۵۶ و ۵۱۲ گیگابایت روانه بازار خواهد کرد.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟