با ویندوز ۱۰ و یک رزبری‌پای
برای چاپ تصاویر سه بعدی در خانه آماده شوید؛ ایده جدید مایکروسافت واقعا شدنی است!
مایکروسافت می‌خواهد کاری کند که هر کاربری بتواند در خانه‌اش و فقط با استفاده از یک سیستم مبتنی بر ویندوز ۱۰ و یک دستگاه رزبری‌پای تصاویر سه بعدی از جنس پلاستیک فشرده را بسازد. ایده‌ای که اگر واقعا عملیاتی شود، می‌تواند دنیای پرینترها را دگرگون کند.

مایکروسافت اخیرا یک اپلیکیشن برای اینترنت اشیا به نام Windows 10 IoT Core عرضه کرده است که در حال حاضر فقط روی Raspberry Pi کار می‌کند. این اپلیکیشن به شما اجازه می‌دهد به هر پرینتر سه‌بعدی از روی هر سیستم خانگی مجهز به ویندوز ۱۰ دسترسی داشته باشید. بنابراین، شما می‌توانید از طریق شبکه‌های اترنت کابلی یا وای‌فای یک تصویر سه‌بعدی را برای پرینتر فرستاده و چاپ کنید. 

کار کردن با این اپلیکیشن بسیار ساده و همانند دیگر نرم‌افزارهای مبتنی بر شبکه است و نیازی به آموزش یا نصب خاصی ندارد. این اپلیکیشن در حال حاضر از ۱۳ پرینتر سه‌بعدی معروف دنیا مانند Ultimaker،Lulzbot ،Makergear ،Printrbot و Prusa پشتیبانی می‌کند. مایکروسافت می‌گوید کاربرانی که از پرینترهای سه‌بعدی دیگری استفاده می‌کنند و با مشکل عدم سازگاری با این اپلیکیشن روبرو هستند، می‌توانند به ما گزارش داده تا مشکل را برطرف کنیم. 

ایده جدید مایکروسافت می‌تواند به چاپ هر چیزی که دوست دارید، منجر شود. تصور کنید در خانه نشسته و برای هدیه دوست خود نیاز به یک جعبه شبکه با یک طراحی منحصربه‌فرد هستید. چند دقیقه بعد این جعبه ساختید. شرکت‌های زیادی در پی کشانده پرینترهای سه‌بعدی به درون خانه‌ها و کاربری‌های روزمره هستند اما به نظر می‌رسد ایده مایکروسافت هم ارزان‌تر و هم عملیاتی‌ باشد. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟