در پروژه Miniatur Wunderland
گشت و گذار در مناطق مینیاتوری با دوربين‎های کوچک جدید گوگل
وقتی صحبت از قابلیت نمای خیابان گوگل (Google Street View) به میان می‎آید احتمالا شما به یاد خودروهای مجهز به دوربين این شرکت یا کوله پشتی‎های بزرگ راه‌پیمایان خواهید افتاد. اما این غول موتورهای جستجو این تجهیزات را به برخی از خوش منظره‎ترین نقاط دنیا فرستاده است و حالا در آخرین پروژه نمای خیابان خود همه چیز بسیار کوچک‎تر شده است.

با کمک یک مدل شبیه‌سازی شده از قطار و اتوبوس Miniatur Wunderland شهر هامبورگ (بزرگترین راه آهن مینیاتوری دنیا)، گوگل نقشه 360 درجه‎ای از نمای خیابان این مکان را تهیه کرده است.

Miniatur Wunderland شامل 13 کیلومتر مسیر و بیش از دویست هزار مدل شهرنشینی در هفت منطقه مجزا است. در این تور گردشگری شما بازدیدی از شهر افسانه‎ای Knuffingen، کوه‎های آلپ سوئیس و گرند کنیون و یک نمای کاملا کاربردی از فرودگاه هامبورگ (کامل شده با بیش از 30 هواپيما) و خیلی مناطق دیگر خواهید داشت.

گوگل برای تصویربرداری از تمام نقاط دیدنی این موزه عظیم با متخصص نقشه برداری آلمانی Ubilabs همکاری داشته است. یک دستگاه کاملا جدید و بسیار کوچک‎تر از نمونه‎های قبلی به وسایل نقلیه کوچک متصل شده و سپس در طول مسیر و در امتداد مسیر قطار شروع به حرکت کرده و از تمام مناطق مینیاتوری عکس‎برداری می‎کند.

پروژه Miniatur Wunderland قصد دارد طی پنج سال آینده انگلستان، فرانسه و آفریقا را نیز به مجموعه گردشگری خود اضافه کند، ایتالیا نیز طی چند ماه آینده به مجموعه اضافه خواهد شد. شما می‎توانید از پشت میز خود و با استفاده از وب‎سایت Street View به گشت و گذار در مناطق موجود بپردازید.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟