01/10/1394 - 20:55
آیا گوگل و فورد خودروی خودران در CES امسال رونمایی می‌کنند؟
همه می‌دانیم گوگل در چند سال اخیر سرمایه‌گذاری گسترده‌ای روی خودروهای خودران داشته و یکی از اصلی‌ترین پروژه‌های در حال توسعه این شرکت است. چندین نمونه از این خودروها در ملاء عام تست و مورد ارزیابی فنی قرار گرفتند اما هنوز هیچ خودرویی به صورت رسمی رونمایی نشده است.

از سوی دیگر، گوگل همکاری و مشارکت جدیدی را با شرکت فورد برای توسعه خودروهای خودران آغاز کرده است. سایت یاهو گزارش‌ها و خبرهای مفصلی درباره این همکاری منتشر کرده و مدعی است اولین محصول این دو شرکت نیز آماده معرفی و رونمایی است. نشریه بلومبرگ نیز از چرخش کامل گوگل به سوی خودروهای خودران در چند سال آینده گزارش می‌کند و اینکه این شرکت می‌خواهد بخشی از کسب‌وکار خود را روی این حوزه بگذارد. البته، همان‌طور که می‌دانیم امسال گوگل به دو شرکت آلفابت و گوگل مجزا شد که پروژه‌های در حال توسعه‌ای مانند خودروهای خودران در موسسه جدید آلفابت پیگیری و مدیریت می‌شوند. 

یاهو می‌گوید گوگل در چند ماه اخیر به شدت تلاش کرده با سازندگان قطعات خودروهای بدون راننده قراردادهایی را ببند و از آن‌ها خریدهایی در سطح بالا داشته باشد. این فعالیت‌ها حاکی از این خبر است که به‌زودی شاهد رونمایی از اولین خودروی خودران و بدون راننده گوگل به طور عمومی خواهیم بود و چه نمایشگاه و رویدادی بهتر از CES 2016 که چنین اتفاقی رخ بدهد؟ از سوی دیگر، برخی خبرها نشان می‌دهد دو شرکت گوگل و فورد دارند روی سرمایه‌گذاری‌هایی برای این نمایشگاه به توافق می‌رسند. اطلاعات جزئی زیادی در دست نیست و هنوز زود است به طور قطعی بگوییم تا کمتر از یک ماه دیگر شاهد اولین خودروی هوشمند خودروان گوگل در نمایشگاه CES خواهیم بود. 

نمایشگاه بزرگ محصولات مصرفی CES از 6 الی 9 ژانویه (16 تا 19 دی ماه) در شهر لاس‌وگاس امریکا برگزار می‌شود. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟