رهایی از یکی از خسته کننده‎ترین کارهای روزمره
ژاپن از یک روبات مرتب‎کننده لباس‎های شسته شده رونمایی کرد
قابل توجه خانه‌دارانی که فرصت سر خاراندن هم ندارند: ژاپن روباتی را اختراع کرده است که کار شستشو و خشک کردن لباس‎های شما را انجام می‎دهد. اما این همه ماجرا نیست. این روبات وظیفه‌شناس که Laundroid نام دارد همچنین قادر است لباس‎ها شسته شده را تا کرده و کاملا مرتب آنها را در کمد لباس شما قرار دهد.

1606683296_1_0.gif

این روبات رخت‎شور مشترکا توسط گروهی از شرکت‎های فناوری ژاپنی از قبیلDaiwa House, Panasonic و Seven Dreamers طراحی شده است تا وظیفه یکی از خسته کننده‎ترین کارهای زندگی روزمره را به عهده گیرد.

Laundroid که در ظاهر شبیه یک کابینت بزرگ آشپزخانه است در نمايشگاه فناوری‎های پیشرفته 2015 توکیو رونمایی شد و به طور عملی توانایی‎های خود را به نمایش گذاشت.

به نظر می‎رسد نوعی هوش مصنوعی در این روبات به کار رفته است تا بتواند لباس‎ها را از یکدیگر تشخیص داده و بعد از خشک کردن آنها را کاملا مرتب تا کند. در نمایش عملکرد این ماشین، تنها نشان داده می‎شود که یک تیشرت شسته شده پس از خارج شدن از ماشین لباسشویی درون این روبات که بیشتر شبیه به یک کمد یا کابینت شیک و مدرن است گذاشته شده و بعد از حدود ده دقیقه لباس تا شده تحویل داده می‎شود. اما هنوز خبری از فرآیند انجام این کار منتشر نشده است (هر چند تا زمانی که این این روبات زحمت‌کش وظایفش را به درستی انجام دهد دیگر چه فرقی می‌کند که چطور کار می‎کند.)

پاناسونیک می‎گوید این روبات با آزاد کردن مردم ار کار خسته کننده خانگی تغییرات اساسی در زندگی آنها به وجود می‎آورد و به آنها امکان می‎دهد تا زمان بیشتری را با خانواده سپری کنند و اوقات فراغت بیشتری در اختیار داشته باشند.

سازندگان Laundroid انتظار دارند ظرف چند ماه آینده سفارشات تولید این محصول را که به صورت یکپارچه با ماشین لباسشویی و خشک کن ارائه می‎شود در ابتدا برای مراکز نگهداری از سالمندان و سایر موسسات خدماتی بزرگ دریافت کنند و این روبات بتواند تا سال 2017 فعالیت خود را آغاز کند. آنها همچنین امیدوارند تا سال 2018 مدل‎های کوچک خانگی این روبات نیز روانه بازار شود.

طبق اظهارات مطرح شده، شرکت‎های دست‌اندرکار Laundroid قصد دارند تا سال آینده محصول خود را به مرحله بعدی پیشرفت برسانند. بنابراین تا آن زمان باید منتظر نتیجه کار و قیمت این روبات خانه‌دار بود.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟