یک اپ خاص، ویژه و جالب از سامسونگ
 اپلیکیشن سامسونگ برای راحتی کار با نمایشگرهای بزرگ اسمارتفون‌ها
شرکت‌های تولید کننده اسمارت‌فون دائما در حال افزایش اندازه نمایشگر دستگاه‌های خود هستند و به‌همین دلیل کاربران برای کار با گوشه‌ها و لبه‌های این گجت‌ها یا کار با یک دست مشکلات زیادی دارند. حالا غول فناوری کره، سامسونگ، برای حل این مشکل راه‌کار جدیدی ارائه کرده است: یک اپلیکیشن جدید.

شاید یکی از گلایه‌های کاربران از اسمارت‌فون‌های جدید سختی کار با نمایشگرهای بزرگ آن‌ها است زیرا نمی‌توانند انگشت خود را به‌راحتی به‌سمت لبه‌های دستگاه ببرند یا به‌سادگی با یک دست با آن کار کنند. اما جلاب اینجاست که همین کاربران از جمله مشتاقان و علاقمندان نمایشگرهای بزرگ هستند. چون در صفحه‌های بزرگ‌تر دیدن محتوای چند رسانه‌ای لذت‌بخش‌تر است. اما وقتی صحبت از راحتی مدیریت به‌میان می‌آید خیلی از کاربران نمایشگرهای زیر 6 اینچ را ترجیح می‌دهند.

به‌همین دلیل، شرکت کره‌ای سامسونگ با ارائه یک راه‌کار تازه در قالب اپلیکیشن قصد دارد این مشکل را برای کاربران برطرف کند. این اپلیکیشن که + One Hand Operation نام دارد کار را برای کاربران ساده‌تر می‌کند و آن‌ها به‌راحتی می‌توانند با سیستم ژست هوشمندی که در این اپلیکیشن تعبیه شده با یک دست با دستگاه‌هایی که صفحه بزرگ دارند کار کنند.

این اپلیکیشن در حال حاضر در گوگل پلی استور در دسترس کاربران قرار دارد و به‌غیر از آن شرکت سامسونگ هم محدودیت جغرافیایی آن‌را حذف کرده و این اپلیکیشن را روی تمام دستگاه‌های خانواده گلکسی ارائه کرده است.

با این اپلیکیشن می‌توانید در مجموع 12 ژست مختلف تعریف کنید و آن‌ها را از منوی اپلیکیشن فعال کنید. 

در حال یک دست می‌توانید به قسمت ابتدایی برگردید، یک اسکرین‌شات بگیرید، دستیار گوگل یا بیکسبی را فعال کنید یا در نهایت پنل نوتیفیکیشن را باز کنید. هم‌چنین، سطح شفافیت کنترلر را می‌توان تغییر داد یا اصلاح کرد.

علاوه بر این، می‌توانید بعد از مدتی که با کنترل‌ها آشنا شدید آن‌ها را به‌طور کلی از جلوی دید حذف کنید. این اپلیکیشن به‌صورت رایگان از گوگل پلی استور قابل دانلود است.

با این‌که این اپلیکیشن نیازمند هیچ مجوز خاصی نیست، اما متأسفانه فقط با دستگاه‌هایی که توسط سامسونگ تولید شده سازگار است.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 222 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال