انتشار سراسری پیام رسان صوتی واکی تاکی اینستاگرام آغاز شد
پنج سال بعد از این که Facebook Messenger قابلیت پیام گیر صوتی را از WhatsApp و Voxer تقلید کرد و چهار ماه بعد از منتشر شدن خبر آزمايش قابلیت واکی تاکی اینستاگرام، حالا اینستاگرام خبر فعال سازی سراسری پیام گیر صوتی Instagram Direct را منتشر کرده است.

کاربران می‌توانند با نگه داشتن دکمه میکروفن در یک محیط گفتگو پیغام صوتی کوتاه ضبط کنند. این پیام صوتی با یک نماد امواج صوتی در صفحه گیرنده پیام ظاهر خواهد شد و او می‌تواند سر فرصت به این پیام گوش کند. مدت زمان این پیام‌های صوتی نیز حداکثر یک دقیقه می‌تواند باشد و می‌توان به صورت فرد به فرد یا گفتگوی گروهی در iOS و اندروید از آن استفاده کرد. این قابلیت را می‌توان به عنوان جایگزین گفتگوی تصویری اینستاگرام که در ماه ژوئن منتشر شد استفاده کرد و در مقام مقايسه چیزی شبیه به همان امکانی است که Viber, Zello و Telegram و همین‌طور Facebook Messenger و WhatsApp در اختیار کاربرانشان قرار داده‌اند.

پیام گیر Direct می‌تواند اینستاگرام را به یک اپلیکیشن گفتگوی جذاب‌تر تبدیل کند. با معرفی این قابلیت فیسبوک تسلط خود بر بازار صدا را کامل‌تر کرد. از اولین پیام گیر صوتی و قابلیت‌های VOIP که به سال 2013 باز می‌گردد تا سیستم کنترل صورت جدید Aloha که در صفحه نمایش گفتگوی ویدیویی Portal کار می‌کند، فیسبوک مدت زمان درازی است که به مقوله صدا علاقمند بوده است. حالا باید منتظر بود و دید که بعد از معرفی این قابلیت جدید آیا Portal و Instagram با یک دیگر همکاری خواهند کرد.