TLS 1.3 باعث بالا رفتن سرعت بارگذاری صفحات اینترنت می‌شود
موزیلا پشتیبانی از آخرین نسخه پروتکل امنیتی اینترنت را به فایرفاکس اضافه کرد
کارگروه مهندسی اینترنت هفته گذشته آخرین نسخه پروتکل امنیتی اینترنت را با نام TLS 1.3 منتشر کرد. حالا، موزیلا خبر از پشتیبانی فایرفاکس از TLS 1.3 داده است.

TLS چیست؟

امنیت لایه حمل‌ و نقل یا TLS پروتکل امنیتی اینترنت است که باعث امن شدن ارتباطات بین دو کامپیوتر می‌شود. نسخه‌های متفاوت TLS در مرورگرهای وب، سرویس‌های ایمیل و VoIP استفاده می‌شود. هدف اصلی از به‌کارگیری TLS حفظ حریم شخصی و درستی اطلاعات بین دو یا چند اپلیکیشن ارتباطاتی کامپیوتر است. در واقع، TLS جانشین و ادامه دهنده راه پروتکل SSL است که این روزها منسوخ شده است.

TLS 1.3 - بهبود کارایی و افزایش امنیت

قرار است TLS 1.3 پیشرفت‌های قابل توجهی را در خصوص سرعت و امنیت با خود به‌همراه داشته باشد.

آخرین نسخه پروتکل امنیتی اینترنت با حذف سفر رفت و برگشت در هر اتصال برای برپایی جلسه، زمان تأخیر را به حداقل رسانده و همین مسئله باعث افزایش عمده سرعت بارگذاری صفحات می‌شود.

در TLS 1.3 خبری از معایب و مشکلات TLS 1.2 که منجر به آسیب‌پذیری‌هایی مانند POODLE، SLOTH و Lucky 13 شده بود نیست.

نسخه جدید و بهینه شده TLS 1.3 برای کاربران عادی سرعت بالاتر و ایمنی بیشتر را به‌همراه دارد.

پیش از موزیلا، شرکت‌هایی مانند فیسبوک، گوگل و کلاودفلر پشتیبانی از TLS 1.3 را آغاز کرده بودند.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟

ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

اشتراک ماهنامه شبکه

اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز