همکاری مشترک مایکروسافت و AMD برای توسعه فناوری امنیت بیومتریک
مایکروسافت در حال کار بر روی سیستم‌ عامل جدید نسل آینده است
طبق آخرین گزارش‌های منتشر شده، مایکروسافت در حال کار بر روی سیستم‌عامل "نسل آینده" با محوریت تمرکز بر روی امنیت بیومتریک و ویندوز Hello است.

سیناپتیکس با خبر جدید خود طرفداران مایکروسافت را ذوق زده کرد. بر اساس این خبر، غول فناوری دنیا در حال کار و تحقیق بر روی سیستم‌عامل "نسل آینده" با تمرکز بر روی امنیت بیومتریک و Windows Hello است.

در واقع، منشأ این خبر یک شرکت سنسور بیومتریک است که در حال توسعه "یک بنچمارک جدید صنعتی در حوزه تأیید هویت بیومتریک با امنیت بسیار بالا با استفاده از اثر انگشت" و با همکاری شرکت AMD است.

هدف از این همکاری به‌کارگیری FS7600 Match-in-Sensor متعلق به سیناپتیکس است. این فناوری سنسور اثر انگشت کاملا ایزوله شده است و در داخل خود نگهداری می‌شود. یعنی این‌که الگوها کاملا جدا از بقیه سیستم و هم‌چنین سیستم‌عامل ذخیره و ترکیب می‌شوند. همین امر موجب افزوده شدن یک لایه امنیتی جدید در فرآیند تأیید هویت می‌شود.

بر اساس این خبر، این فناوری مبتنی بر پلتفرم‌های موبایل AMD Ryzen و سیستم‌عامل جدید مایکروسافت است که در بالا نیز چندین بار به‌آن اشاره شد.

"اخیرا، شرکت سیناپتیکس خبر از یک پروژه مشترک را منتشر کرده که هدف آن ارائه یک بنچمارک صنعتی جدید در حوزه تأیید هویت بیومتریک با امنیت بسیار بالا با استفاده از اثر انگشت است. این نوع تأیید در سرمایه‌گذاری‌ها و تشکیلات اقتصادی بزرگ، تجاری و بازرگانی به‌علاوه لپ‌تاپ‌هایی که مبتنی بر پلتفرم موبایل نسل آینده AMD Ryzen و هم‌چنین سیستم‌عامل نسل آینده مایکروسافت هستند کاربرد دارد."

"این همکاری مشترک با به‌کارگیری اختصاصی فناوری سنسور اثر انگشت FS7600 Match-in-Sensor در لپ‌تاپ‌های مبتنی بر AMD به‌همراه پردازنده‌های قدرتمند موبایل AMD Ryzen و هم‌چنین سیستم‌عامل امنیت بیومتریک مایکروسافت که Windows Hello را هم در برمی‌گیرد سطح جدیدی از امنیت را ارائه می‌دهد."

 


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه         ثبت اشتراک نسخه  آنلاین 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network اینجا کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

برچسب: 

مطالب پربازدید

توسعه و پشتیبانی توسط : ایران دروپال
پشتیبانی توسط ایران دروپال