سود کمتر، آینده‌ای درخشان‌تر
مایکروسافت می‌گوید تا 95 درصد سود فروش برنامه‌ها را به توسعه‌دهندگان می‌دهد
18 ارديبهشت 1397
مایکروسافت به دنبال آن است تا سهم فروشگاه خود در بازار نرم‌افزارها را بیشتر کند. برای این منظور در نظر دارد سود بیشتری را عاید توسعه‌دهندگان کرده تا به این شکل بر محبوبیت فروشگاه خود بیافزاید.

مایکروسافت در جریان برگزاری بیلد 2018 اعلام کرد که سهم توسعه‌دهندگان از فروش برنامه‌های کاربردی را به میزان 95 درصد افزایش داده است. به‌طوری که خود تنها 5 درصد در این زمینه سود می‌کند. در حالی که سود مایکروسافت در این زمینه کاهش پیدا می‌کند اما در مقابل آینده روشنی را پیش روی این شرکت قرار خواهد داد. این حرف به معنای آن است که سهم توسعه‌دهندگانی که برنامه‌های خود را در فروشگاه مایکروسافت استور قرار می‌دهند بازهم افزایش پیدا خواهد کرد. مایکروسافت در حالی به فکر 5 درصد سود خود است که در مقابل گوگل و اپل چیزی در حدود 40 تا 60 درصد در این زمینه سود می‌کنند. البته مایکروسافت گفته است 95 درصد در شرایطی به توسعه‌دهندگان اختصاص پیدا می‌کند که کاربر به دنبال یک برنامه کاربردی بوده و از طریق لینک خاصی به فروشگاه مایکروسافت استور وارد شده باشد. اگر این‌گونه نباشد سهم توسعه‌دهنده 85 درصد و مایکروسافت 15 درصد از فروش برنامه‌ها خواهد بود. مایکروسافت گفته است که این تغییر سیاست تنها در ارتباط با برنامه‌ها و نه بازی‌ها قابل اجرا خواهد بود. به عبارت دقیق‌تر این روند جدید تنها معطوف به برنامه‌های مصرفی کاربران روی کامپیوترهای شخصی، واقعیت ترکیبی ویندوز، ویندوزفون و سرفس هاب خواهد بود. این روند برای همه برنامه‌های کاربردی پولی در فروشگاه مایکروسافت و همه گجت‌های مبتنی بر ویندوز 10 قابل اجرا خواهد بود. مایکروسافت در نظر دارد این ساختار مالی فوق را در سال جاری اجرایی کند. فراموش نکنید کاربرانی که از طریق تبلیغات دیجیتالی یا نمونه‌های مشابه به برنامه‌ها دسترسی پیدا کنند، سود 85 درصدی را عاید توسعه‌دهندگان خواهند کرد.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 221 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال