شهر هوشمند آینده با شبکه ارتباطات مافوق سریع ساخته می‌شود
سرمایه‌گذاری 80 میلیون دلاری بیل گیتس برای ساخت شهر هوشمند
یکی از شرکت‌های بیل گیتس حدود 80 میلیون دلار برای ساخت "شهر آینده" در منطقه فینیکس آمریکا سرمایه‌گذاری کرده است. قرار است این شهر هوشمند از زیرساخت ارتباطات مافوق سریع، خودروهای خودران و مراکز داده عظیم برخوردار باشد.

1606683296_1_0.gif

قرار است به‌زودی یک شهر جدید هوشمند به‌نام "بلمونت" در مساحتی معادل 25 هزار هکتار در غرب فینیکس در آریزونای آمریکا ساخته شود. این شهر هوشمند آینده که 80 میلیون دلار برای آن سرمایه‌گذاری شده توسط یکی از شرکت‌های متعلق به بیل گیتس ساخته می‌شود و طبق برنامه، از زیرساخت ارتباطات مافوق سریع، خودروهای خودران و مراکز داده بهره می‌برد. در یک کلام، این شهر کاملا متصل بهترین مکان برای راه‌اندازی شرکت‌های جدید خواهد بود.

"شرکای بلمونت" در نشست خبری خود درباره این شهر این‌طور گفتند که: "بلمونت یک جامعه متفکر روبه‌جلو خواهد بود که از به‌روزترین زیرساخت‌های ارتباطاتی بهره می‌برد تا بتواند پذیرای آخرین فناوری‌های روز، شبکه‌های مافوق سریع دیجیتالی، مراکز داده، جدیدترین فناوری‌های تولید و مدل‌های توزیعی، خودروهای خودران و هاب‌های تدارکات خودران باشد.

این مکان از اوایل دهه 90 میلادی برای توسعه درنظر گرفته شده بود. حدود 3 هزار و 800 هکتار آن برای مکان‌های اداری و تجاری و 470 هکتار برای مراکز آموزشی درنظر گرفته شده است. هم‌چنین پیش‌بینی می‌شود که 80 هزار نفر در بلمونت سکونت داشته باشند. این شهر در امتداد مسیر پروژه 11-I که هنوز ساخته نشده قرار می‌گیرد. پروژه اشاره شده از لاس‌وگاس تا مکزیکو را شامل می‌شود.

در حال حاضر، اطلاعات بیشتری در این ارتباط در دست نیست و کسی نمی‌داند که چه زمانی کار ساخت‌وساز در بلمونت آغاز می‌شود.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟