برقراری سرویس ظرف ۴۸ ساعت
06/02/1396 - 18:16
هزینه اتصال فیبرنوری به منازل اعلام شد
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران تعرفه و مدت زمان اتصال فیبرنوری به منازل را اعلام کرد. این قیمت‌ها براساس سرعت اینترنت و حجم مورد استفاده تغییر می‌کنند.

رسول سرائیان، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران می‌گوید تعرفه‌های فیبرنوری منازل براساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات تعیین شده‌اند. گفتنی است دو روز پیش اولین سرویس شبکه فیبر نوری منازل در ایران به نام تجاری «تانوما» افتتاح شد. 

سرائیان اعلام کرد: «سرویس دسترسی شبکه فیبرنوری براساس بسته‌های تعریف شده برای ۵۰ گیگابایت مصرف با سرعت ۵۰ مگابیت، حدود ۶۰ هزار تومان به صورت ماهانه درنظر گرفته است و برای ۲۰۰ گیگابایت مصرف و سرعت ۵۰ مگابیت، تعرفه‌ای حدود ۳۰۰ هزار تومان پیش‌بینی شده است.»

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه هم اکنون در ارائه این سرویس در شهرهای اعلام شده، محدودیت پوشش وجود دارد اما به سرعت پوشش شبکه تکمیل خواهد شد، خاطرنشان کرد: «از زمان درخواست تقاضا، در صورتیکه مشترک در محدوده تحت پوشش این سرویس باشد، ظرف مدت حداکثر ۴۸ ساعت، این سرویس برقرار و آن را ارائه خواهیم کرد.»

سرائیان با اشاره به اینکه در محدوده‌های مختلف شهری این سرویس قابل ارائه خواهد بود، گفت: «اولویت واگذاری در تهران برای مجتمع‌های تجاری و مسکونی است و در صورتی که مشترکی پیش از این، مشترک سرویس ADSL مخابرات بوده باشد، ارائه سرویس از طریق برگردان روی فیبرنوری انجام می‌شود و در صورتیکه برای نخستین بار متقاضی بخواهد از سرویس مخابرات استفاده کند، باید فیبرکشی انجام گیرد.»

وی با تاکید براینکه بسته‌های مختلفی متناسب با درخواست متقاضی در سطوح متفاوت برای متقاضیان فیبرنوری منازل تعریف شده است، گفت: «در پرتال مخابرات با وارد کردن شماره تلفن مشترک، شرایط درخواست سرویس، نحوه پوشش، هزینه مودم و تعرفه‌ها اطلاع‌رسانی شده است. متقاضیان می‌توانند با مراجعه به پرتال شرکت مخابرات ایران، سرویس مدنظر خود را انتخاب کنند.»

ایسوس

نظر شما چیست؟