براساس لایحه بودجه سال ۱۳۹۶
14 آذر 1395
سال آینده پیامک موبایل یک تومان گران می‌شود!
امروز صبح رپیس‌جمهور لایحه بودجه کل کشور برای سال آینده را تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد. در این لایحه، هزینه پیامک موبایل فقط یک تومان گران می‌شود.

shabake-mag.jpg

در لایحه بودجه سال آینده نیز مصوبه دو سال گذشته مجلس دیده و افزایش یک تومانی قیمت هر پیامک لحاظ شده است که در مجموع عایدی ۴۰۰ میلیارد تومانی برای دولت خواهد داشت. دو سال گذشته با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بودجه سال ۹۴ مقرر شد تا اپراتورهای تلفن همراه علاوه بر قیمت هر پیامک، مبلغ ۱۰ ریال از استفاده کنندگان این خدمات هزینه بیشتر دریافت کنند.

بعد از این مصوبه، چنین افزایشی پابرجا ماند تا جایی‌که در بودجه سال ۹۵ نیز قید شد تا بر اساس این بند الحاقی نمایندگان، درآمد ناشی از این افزایش به سازمان هلال احمر، کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی تخصیص یابد.

این موضوع در حالی توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب شد که رواج استفاده از پیام‌رسانهای موبایلی و OTTها، از میزان پیامک‌های ارسالی در شبکه اپراتورهای ارتباطی کاسته است.

با این حال بند مذکور همچنان در لایحه بودجه سال آینده دیده می‌شود و دولت رقم ۴۰۰ میلیارد تومان را از محل درآمد حاصل از افزایش ۱۰  ریال به قیمت هر پیامک برای خود در لایحه بودجه سال آینده پیش‌بینی کرده است. در بخش دیگری رقم ۲۸۰ میلیارد تومان از محل حق استفاده از فرکانس رادیویی برای خود در لایحه بودجه سال آینده متصور شده است.

ایسوس

نظر شما چیست؟